Praėjusią savaitę Kėdainių specialiojoje mokykloje vyko tarptautinio „Comenius“ daugiašalio mokyklų partnerysčių projekto „Išsaugokime mūsų dainas“ („Save our songs“) dalyvių susitikimas.
Ir jau ne pirmas. Projekto partneriai iš Turkijos, Suomijos, Bulgarijos, Didžiosios Britanijos ir Graikijos kasmet susitinka vis kitoje šalyje. „Visi pirmą kartą susitikome Kėdainiuose 2013 metais, tik įsibėgėjant projektui. Tąsyk atvyko tik pedagogai. Jiems viešnagė pas mus labai patiko, tad šįkart jie atvyko kartu su savo mokiniais“, – sakė projekto koordinatorė Oksana Nečajeva.
Įvairios veiklos
Projekto „Išsaugokime mūsų dainas“ pagrindinis tikslas – skatinti mokytojus ir specialiųjų poreikių turinčius mokinius keistis idėjomis apie muzikos poveikį žmogaus gyvenime šiuolaikinėje aplinkoje ir aplinkoje, kurioje gyveno mūsų seneliai ar proseneliai. Per muziką, dainas, kitokią meninę veiklą mokiniai, turintys specialiųjų poreikių, save išreiškia geriausiai.
„Projekte dalyvaujame jau nuo 2013 metų. Šio susitikimo Kėdainiuose tema „Europos šalių draugų diena“. Paruošėme įvairias veiklas, kad svečiams būtų įdomu: vieni mokosi ir moko kitus žaidimų, kiti mokosi gaminti batikos dirbinius, lipdo iš molio ir sukurtais darbeliais keičiasi tarpusavyje. Taip pat visi kartu dainavome, grojome muzikos instrumentais svečių garbei surengto koncerto metu“, – pasakojo Juozas Jančius, Kėdainių specialiosios mokyklos direktorius.
Jis kartu pasidžiaugė, kad iš kiekvieno susitikimo kėdainiečiai – tiek mokytojai, tiek ir mokiniai – pasisemia daug naudingos patirties. „Štai mes iš paskutinės viešnagės parsivežėme originalų muzikos instrumentą. O svečiai išsiveš molio ir batikos dirbinių. Džiaugiamės ir turėdami galimybę pasikeisti naudingąja patirtimi“, – sakė jis.
Vyks į Graikiją
9 pedagogai ir 12 mokinių Lietuvoje svečiavosi beveik visą savaitę. Svečiai ne tik vykdė bendras veiklas, bet ir aktyviai keliavo po Lietuvą, susipažino su didžiaisiais šalies miestais. „Svečiai labai norėjo pamatyti Kryžių kalną. Taip pat aplankė Vilnių, Trakus, Kauną, Šiaulius. Projekto dalyviai tarpusavyje bendravo anglų kalba – o tai itin gera lavinimosi ne pamokose priemonė. Be to, tai puiki priemonė mūsų mokiniams atrasti kitas kultūras, bendrauti su kitų tautybių žmonėmis“, – sakė O. Nečajeva.
Projektas baigsis šiais metais, tačiau kėdainiečių dar laukia keli vizitai pas užsienio partnerius. Artimiausias – į Graikiją.
„Džiaugiamės, kad iš užsienio atvykę kolegos iš projekto partnerių tampa artimais mūsų draugais“, – šypsojosi projekto koodinatorė O. Nečajeva.