Artėjant į pabaigą vasaros atostogoms, Kėdainių kultūros centras pakvietė vaikus į dieninę stovyklą „BendrAukime“. Jau pats stovyklos pavadinimas – bendraudami aukime – rodo, kad kultūros centre susirinkę 8–14 metų vaikai ir paaugliai ugdė gebėjimą geriau išgirsti ir suprasti kitus bei save.

„Šioje ir kitose rengiamose stovyklose siekiame skatinti vaikų saviraišką, pasitikėjimą savimi, – sakė projekto autorė ir vadovė, kultūros centro direktorės pavaduotoja Genovaitė Gustytė. – Skatinu juos pamėginti, nebijoti. Didžiausia klaida – neleisti vaikui mėginti ir klysti. Todėl mes bendraujame per įvairias veiklas, ieškome pozityvių sprendimų, o kartais tiesiog kalbamės… Nes šiuolaikiniams vaikams bendravimo trūksta.“

Stovykla kultūros centre prasidėdavo nuo nuotaikingos mankštos su muzika, kurią kasdien vedė savanorė Emilė Stadalnykaitė. Su G. Gustyte vaikai vaidino spektaklį „Grybų karas“. Choreografė Paulina Švaranavičiūtė mokė vaikus šokti salsą. Dėmesys buvo skirtas ir etnokultūrai – folkloro kolektyvų vadovė Aušra Giedrienė mokė dainuoti ir šokti liaudies šokius. Dailininkė Marija Burneikienė darė su vaikais performansą – piešė, dėliojo vaizdus lauko erdvėse, fotografavo, paskui pristatė savo kūrybą.

Vieną stovyklos dieną vaikų laukė įdomus emocinio intelekto užsiėmimas su „Juodos avies“ komanda, kurią sudaro dvi merginos, Laura Stumbraitytė ir Sigita Andriukevičiūtė. „Vedame edukacinius užsiėmimus vaikams, paaugliams, suaugusiesiems. Mūsų pagrindinės temos – savęs pažinimas, emocinio intelekto lavinimas, tad mes ir šiandien su vaikais bandysime stiprinti jų emocinį raštingumą, padėsime labiau suprasti save. Atliksime daug patyriminių veiklų, kurios padės geriau pažinti save ir vienas kitą“, – pasakojo Sigita.

Pasak Lauros, su vyresniais vaikais jos daugiau kalbasi, su jaunesniais – daugiau žaidžia ir po to kalbasi. „Į žaidimus įtraukiame pokalbių, diskusijų, iš to dažniausiai kyla temos, kurios vaikams yra svarbiausios, – apie darbo metodus pasakojo Laura. – Nepriklausomai nuo vaiko amžiaus, išsirutulioja santykių tema – tai santykiai su bendraamžiais, bendraamžių įtaka, patyčios, santykiai su tėvais, tėvų skyrybos. Kartais išsirutulioja tema, kad suaugusieji vaiko nesupranta, tada mes kalbame apie tai.“

O rugpjūčio 22 dieną stovyklautojai vaikai ir jų tėveliai dalyvavo Kėdainių kultūros centro projekto „(At)rask meną“ baigiamajame renginyje – kartu su gatvės meno kūrėjomis piešė ant asfalto dangos įspūdingą piešinį Kėdainių aerodrome.

Ši vasara buvo gausi stovyklų vaikams – Kėdainių kultūros centras vaikus kvietė į etninės kultūros stovyklą „Šėriau, šėriau sau žirgelį“, vasaros stovyklas vaikams ir jaunimui Klaipėdoje, taip pat daug stovyklų surengta kultūros centro skyriuose rajone. Programas finansavo rajono savivaldybė.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.