Beatos Nicholson kėdainiečiams pristatyti nereikia. Visi žino, kad ši moteris ne tik puiki kulinarė, žurnalistė, rašytoja, visuomenininkė ir didelė savo gimtojo krašto – Kėdainių – patriotė.

Beata džiaugiasi iš naujo atradusi gimtąjį miestą.

Beata džiaugiasi iš naujo atradusi gimtąjį miestą.

Šį sezoną BTV rodo naują laidą „Keliauk ir ragauk. Lietuva“, kurią kuria B. Nicholson su bendraminčių komanda.

Beata neslepia, kad jai ši laida kaip dovana: „Kol filmavome išsipildė visos svajonės: tiek visko pamatėm ir paragavom! Manau, dirbame ne tik, kad kažką sukurtume, bet ir kad mūsų sukurti dalykai turėtų prasmę ir svorį. Ir kas begali būti svarbiau už mūsų pačių šalį – Lietuvą“, – apie naująją laidą sakė B. Nicholson.

Anot Beatos, mūsų Lietuva yra tiesiog dovana, viskas čia nuostabu: klimatas, gamta, žmonės: „Pagaliau prisikeliavę po užjūrius ir užmarius, atrandame savo kraštą. Nes taip jau būna, kad toli atrodo gražu, ir truputį užtrunka, kol subręstame ir pajuntame, kad geriausi dalykai, didžiausi atradimai ir nuotykiai, ir pažinimas mūsų laukia čia pat, gal už dešimties, gal už šimto kilometrų – mūsų visų Lietuvoje.

Pasivaikščiojimo po Kėdainių senamiestį nuotaikos Beatai negadino net darganotas oras.

Pasivaikščiojimo po Kėdainių senamiestį nuotaikos Beatai negadino net darganotas oras.

Sudėliojome dešimt maršrutų, tiek ir laidų bus. Patys rinkitės, kur pirmiausiai važiuosite, ar Dzūkijon, ar Aukštaitijon, o gal pas žemaičius ar suvalkiečius. Viską parodysiu, kur kas įdomu ir ką galima paragauti, o ką namuose pasigaminti. Kada keliauti? Artimiausią savaitgalį! Nėra kelionėms po Lietuvą netinkamo oro ar sezono! Filmavom ir lietui lyjant, vėjui pučiant plaukėme Plateliuose, nes mus pakvietė į tradicinį žemaitišką mergvakarį ir norėjome vainikėlius plukdyti, ir naktį keliavom, ir daug kur pažadėjau žiemą sugrįžti.

Man ši laida yra dovana, bet turbūt ir daugiausiai jėgų pareikalavęs projektas. Vieną laidą filmavom net keturias dienas nuo aušros iki sutemų! Bet niekas ne per sunku, kai akyse džiaugsmingo pažinimo žiburiai. Pamačiau Lietuvą, kokios nebuvau mačiusi ir jums galiu pasakyti – Europa mus paglostė ir kraštą mylintys žmonės pasidarbavo – kiek naujų pažintinių takų ir įspūdingų apžvalgos bokštų įrengta, kiek įdomiausių edukacijų ir interaktyvių ekspozicijų, kaip pagerinta infrastruktūra!“

Lapkričiui įpusėjus Beata drauge su sese Odeta ir visa filmavimo komanda aplankė gimtuosius Kėdainius. Moterys lydimos Krašto muziejaus direktoriaus Rimanto Žirgulio iš naujo atrado Kėdainių senamiestį. „Man buvo labai smagu sužinoti daug naujų ir įdomių faktų apie Šv. Jurgio bažnyčią, evangelikų reformatų bažnyčią, Arnetų namus. Aš Kėdainius pamačiau visai kitomis akimis. Ir visiems rekomenduoju šį kraštą aplankyti“, – sakė Beata.

Kadangi laida ne tik apie pažintį su vienu ar kitu kraštu, bet ir maisto ragavimas, tai Beata šįkart užsuko į Sirutiškyje įsikūrusią kavinę „Raganė“ paragauti virtinių.

„Būtinai žiūrėkite „Keliauk ir ragauk. Lietuva“, šeštadieniais, 18:30 per BTV. Ši laida bus tikrai LABAI LABAI GERA, sudėjom visas jėgas ir širdį į ją…“, – po Kėdainius vaikščiodama šypsojosi Beata, pažadėjusi laidą apie Kėdainius pakviesti pažiūrėti gruodžio viduryje.

Panašios naujienos

One Response

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.