Vasario pradžioje visose katalikų bažnyčiose minimos Grabnyčios, prašoma Šv. Blažiejaus ir Šv. Agotos globos.

Pagal liturginį kalendorių vasario 2-ąją minimos Grabnyčios – Jėzaus paaukojimo Dievui šventė. Mišių metu kunigai pašventina žvakes, kurias tikintieji parsineša į namus ir, esant reikalui, uždega prie mirštančio žmogaus, taip pat per šermenis ar mirties metines.

Grabnyčia arba grauduline vadinamą žvakę senoliai uždegdavo savo namuose ir artinantis audrai arba perkūnijai, nes buvo tikima, kad tai apsaugos nuo galimos nelaimės.

Šv. Jurgio bažnyčioje šiandien šv. mišios bus aukojamos ir žvakės šventinamos 17.30 val., o Šv. Juozapo bažnyčioje – 18 val. Žvakių bus galima įsigyti bažnyčios prieangyje.

Teiks sakramentaliją

Vasario 3-iąją maldomis pagerbiamas šv. Blažiejus. Bažnyčiose aukojamos šventosios mišios ir atliekama speciali liturginė apeiga, apsauganti nuo kaklo ir gerklės ligų. Sarkramentalija atliekama kiekvienam norinčiajam, paliečiant jo kaklą dviem sukryžiuotomis žvakėmis. Tokiu būdu prašoma šv. Blažiejaus užtarimo bei apsaugos. Ši tradicija siejama su vyskupo ir kankinio atliktu stebuklu, kuomet išgelbėjo berniuką, kuriam gerklėje buvo įstrigusi ašaka.

Vasario 3 d. (šeštadienį), 10 val. Šv. Jurgio bažnyčioje bus šventinamos Šv. Blažiejaus žvakės ir su jomis teikiamas palaiminimas, kuris apsaugo nuo gerklės ligų ir susirgimų.

Pagerbs saugotoją nuo gaisrų

Vasario 5-ąją katalikai prisimena šventąją Agotą. Ši liepsnose sudeginta kankinė laikoma saugotoja nuo įvairių nelaimių: gaisro, vagysčių, ligų.

Bažnyčiose tądien šventinama duona ir vanduo. Iki šiol tikima, kad namuose padėjus šventintos duonos gabalėlį galima apsisaugoti nuo gaisro, o šventintas vanduo padeda užgesinti įsiplieskusias liepsnas. Yra ne vienas liudijimas, bylojantis apie šių priemonių galias.

Kai kas šv. Agotos duonelę nešiojasi piniginėje kaip apsaugą nuo vagysčių, o vairuotojai šią priemonę vežiojasi su savimi, norėdami išvengti eismo nelaimių.

Vasario 5 d. (pirmadienį), šv. mišios bus aukojamos, Šv. Agotos duona, taip pat vanduo bus šventinama: 10 val. – Šv. Jurgio bažnyčioje, 18 val. – Šv. Juozapo bažnyčioje.

Melsis už onkologinius ligonius

Vasario 4-ąją, minint Pasaulinę onkologinėmis ligomis sergančiųjų dieną, 12 val. Kėdainių Šv. Juozapo bažnyčioje šventų mišių metu bus meldžiamasi už onkologinių ligonių asociacijos „Švęsk Gyvenimą” ir „Mamų unijos“ narius, jų šeimas ir visus, paliestus šios negailestingos ligos bei už jų palaikymą gydymo procese.

Po Šv. Mišių, bažnyčioje, Eglės Malinauskienės fotoparodos „Diagnozė” atidarymas.

Vasario 29 d. Mamų unija kviečia į šventinį labdaros renginį Tautvydo dvare. Su kvietimo į renginį programa plačiau galima susipažinti skelbimų lentoje prie bažnyčios.

K. m.“ nuotr.

Panašios naujienos