Šį sekmadienį, lapkričio 27-ąją prasidės adventas – susikaupimo, rimties, dvasinio apsivalymo ir pasiruošimo Šventoms Kalėdoms laikotarpis. Jam artėjant, nemažai šeimų pagal krikščionių tradicijas ima pinti advento vainikus ir neša juos į bažnyčią pašventinti. Pirmąjį advento sekmadienį Kėdainių Šv. Jurgio kankinio bažnyčioje tradiciškai organizuojama advento vainikų paroda, į kurią savo sukurtas puošmenas gali atnešti visi norintieji.

Iki advento pradžios dar liko kelios dienos, tad galima jau pradėti pinti vainiką. Tam gali būti naudojamos eglių, kėnių, pušų ar kitų visžalių augalų šakelės, kankorėžiai, gilės, cinamono lazdelės, džiovintos gėlės ar vaisiai, kaspinai bei kitos puošmenos. Ant vainiko turi būti pritvirtintos keturios žvakės, simbolizuojančios keturias advento savaites. Įprastai būna naudojamos 3 violetinės ir 1 rožinės spalvos žvakės, kurių kiekviena turi savo reikšmę. Kuo arčiau Kalėdos – tuo daugiau žvakelių dega.

Pasak dvasininkų, laipsniškas šviesos papildymas rodo augantį mūsų laukimą, advento vainike įžiebiamos žvakės reiškia šviesą, kuri apšvies visas keturias pasaulio kryptis per Kalėdas, užgimus pasaulio Atpirkėjui, o vainiko apskritimas simbolizuoja amžinąjį gyvenimą.

Svarbu advento vainiką pašventinti bažnyčioje, o parsinešus į namus prie jo galima visiems kartu melstis, gilinti tikėjimą, apmąstyti, ką turime taisyti savo gyvenime, aptarti, kokius gerus darbus kiekvienas galime atlikti, kad su tyra širdimi ir vidiniu džiugesiu pasitiktume užgimsiantį kūdikėlį Jėzų, kuris ir yra mūsų pasaulio šviesa.

Vainikas suteikia namams šviesos ir sakralumo

„Mes kasmet gaminame advento vainiką. Tai labai suburia mūsų šeimą, iš anksto ruošiame reikalingas medžiagas, visi dalinamės idėjomis ir kiekvienas prisidedame prie šios svarbios namų puošmenos kūrimo. O kai ją pagaminame, nešame į bažnyčią pašventinti. Parsinešę į namus, padedame ant stalo ir, kas savaitę įžiebdami po naują žvakę, su vidine ir išorine darna laukiame Kalėdų“, – sako advento vainiko kūrimo procesui besiruošianti Adelė.

„Kaip smagu, kad mūrinėje bažnyčioje kasmet yra organizuojama advento vainikų paroda. Galime pasigrožėti vieni kitų darbais, pasisemti idėjų. Kiek pastebiu, nemažai kėdainiečių atneša į parodą savo vainikus. Jie per mišias būna pašventinami, tad po to namuose sukuria gerą aurą, skatinančią dalintis gerumu ir tikėjimu. Ta šviesa išblaško bet kokią tamsą“, – teigia kraštietė Regina.

Vainikų jau laukiama bažnyčioje

Kėdainiečių sukurti advento vainikai Šv. Jurgio bažnyčioje bus šventinami šį sekmadienį, 10 ir 12 val. mišių metu. Vainikus į bažnyčią galima atnešti kiekvieną rytą, taip pat sekmadienį prieš mišias.

Jei turite sukūrę advento vainiką, nesidrovėkite ir būtinai atneškite jį pašventinti, juk Kalėdos yra religinė šventė, tad ir jos laukimo simbolis turi būti sakralus.

Beje, advento vainiką galima sukurti ne tik sau, bet ir savo giminaičiams, atskirai gyvenantiems tėvams ar seneliams. Šis simbolis gali papuošti ir įvairias įstaigas, bendruomenių namus, darbovietes.