Penkerių metų reikėjo Kėdainių baikeriams, kad jie ilgai brandintą idėją įkurti savą klubą paverstų tikrove. Šį pavasarį svajonė išsipildė – motociklų entuziastai įsteigė klubą „Born Again“ MCC Kėdainiai, kuris pristatytas Lietuvos baikerių kongrese. 

 Klubo „Born Again“ MCC Kėdainiai prezidentas Edmondas Bagdonas sako, kad norint tapti klubo nariu vien motocik­lo nepakanka, dar reikia didelio entuziazmo ir atsidavimo baikerizmo idėjoms.

Klubo „Born Again“ MCC Kėdainiai prezidentas Edmondas Bagdonas sako, kad norint tapti klubo nariu vien motocik­lo nepakanka, dar reikia didelio entuziazmo ir atsidavimo baikerizmo idėjoms.

Anksčiau Kėdainiuose gyvavęs klubas „Burning souls“ prisijungė prie tarptautinio klubo ir tapo jo dalimi.

Klube – šeši nariai
Naujojo klubo vadovu savarankiškai siekę gyvuoti krašto baikeriai išrinko Edmondą Bagdoną.
„Mūsų klubo tikslai nebus kažkuo ypatingi ar išskirtiniai negu kolegų. Mūsų pagrindinis principas – draugystės ir meilės motociklams pagrindu suartinti žmones. Tikslas – motokelionės ir dalyvavimas motociklininkų renginiuose“, – sakė naujojo baikerių klubo vadas.
Kėdainiečiai baikeriai planuoja glaudžiai bendradarbiauti su kitų klubų nariais, remti motociklų judėjimą, įtraukti į savo veiklas jaunimą, restauruoti senus, retus motociklus, gražinti turimus plieninius žirgus.
„Burtis į klubą galvojome jau seniai, bet vis pritrūkdavo spyrio. Kurį laiką važinėjome kas sau, bet būnant drauge galima gerokai daugiau padaryti. Smagu, kad netrūksta entuziastų, važinėjančių motociklais, o kai įsibėgės mūsų veikla, narių gali ir gerokai pagausėti“, – įsitikinęs E. Bagdonas, kuris vadovauja šešis narius turinčiam klubui.

Buria tik patikimus entuziastus
Naujai susibūrusio baikerių klubo vadovo teigimu, suburti klubą nebuvo lengva. Teko gana daug padirbėti, kad susitelktų tikrai motociklų judėjimui atsidavę entuziastai. „Klubo nariai turi jausti atsakomybę ir nepridaryti gėdos. Baikerių pasaulyje autoriteto už pinigus nenusipirksi, tad visi turi gerbti kitus ir laikytis baikerių pasaulio taisyklių. Klubą atidaryti Lietuvoje gana sunku. Turi nueiti ilgą ir sunkų kelią, kad esami klubai duotų rekomendacijas. Oficialus klubas turi savo skiriamuosius ženklus, įstatus, pareigybes bei pareigas.
Tikime, kad geriau turėti vieną, bet rimtą narį nei 20 abejingų. Reikia ilgai laukti ir stebėti žmogų – ar jis geras, bendraujantis, nuoširdus, atsidavęs, ar koks savanaudis. Kol tampama tikruoju nariu, galima būti klubo rėmėju“, – sakė klubo „Born Again“ prezidentas.

LOGO2-baikeriuPožiūris į baikerius pasikeitė
Kėdainiečiai baikeriai pritaria kolegų nuomonei, kad mūsų visuomenės požiūris į juos gerokai pakito per pastaruosius metus. „Šių dienų baikeris skiriasi nuo baikerių, lakiodavusių gatvėmis prieš dvidešimt ar daugiau metų. Anksčiau į baikerius buvo žiūrima su baime, nebuvo apie juos geros nuomonės. Taip atrodant būdavo sunku rasti darbą, užimti svarbias pareigas. Tai nemažą jų dalį paskatindavo verstis nelegalia veikla. Anksčiau baikerių klubai buvo tarsi nusikalstamos grupuotės. Ar iki šių dienų šis stereotipas pasikeitė? Šimtu procentų galiu garantuoti, kad taip kaip seniau apie baikerius galvoja vos vienas kitas pilietis. Dabartiniai baikeriai – ne gąsdinantys monstrai, bet savitą gyvenimo būdą propaguojantys solidūs piliečiai. Baikeriai užima gana solidžias pareigas, dirba advokatais, verslininkais, kino aktoriais, statybų vadovais. Šiomis dienomis nejaučiame diskomforto, kad esame baikeriai, niekas to nesureikšmina“, – pasikeitusį požiūrį į baikerius įvardijo E. Bagdonas.

Panašios naujienos