Jau dvylika metų kaimo turizmu užsiimantys Jūratė ir Erikas Augustinavičiai bemaž tiek pat laiko aktyvų poilsį mėgstantiems kraštiečiams bei jų bičiuliams siūlo išbandyti pasiplaukiojimą baidarėmis.

Marius ir Erikas Augustinavičiai džiaugiasi, kad tarp poilsiautojų daugiau tokių, kurie kartą paplaukę baidarėmis, vėl sugrįžta pakartoti maršrutų.

Marius ir Erikas Augustinavičiai džiaugiasi, kad tarp poilsiautojų daugiau tokių, kurie kartą paplaukę baidarėmis, vėl sugrįžta pakartoti maršrutų.

„Šiuo metu turime dvidešimt baidarių ir labai retai kada jos būna nenaudojamos. Šiaip poilsiautojai labai pamėgo baidares. Gaila, kad šiųmetė vasara nėra palanki plaukiojimui baidarėmis, nes kai kurios upės dėl lietaus stygiaus smarkiai nusekusios. Tačiau mes negalėdami pasiūlyti įprastų maršrutų Šušve, siūlome išbandyti pasiplaukiojimą tvenkiniuose arba kitose upėse“, – sakė E. Augustinavičius.

Baidarių nuoma užsiimantis turizmo sodybos „Šušvė“ šeimininkų sūnus Marius darbo turi ne tik savaitgaliais, bet ir paprastomis darbo dienomis.

„Paprastai mūsų sodybą savaitgaliais nuomojasi įvairių firmų atstovai. Tai jie nori ir aktyvaus poilsio, neaplenkiant baidarių. Būna, kad baidarėmis pasiplaukioti sumąsto šeimos ar draugų kompanijos. Tokiais atvejais paprasčiau – galime paderinti, kas lieka nuo didesnių kolektyvų. Nors ši vasara ir nelepina itin šiltu oru, bet plaukiančių baidarėmis netrūksta“, – sakė M. Augustinavičius.

Šįmet plaukimas baidarėmis gana komplikuotas dėl nusekusių upių.

Šįmet plaukimas baidarėmis gana komplikuotas dėl nusekusių upių.

Jaunuoliui yra tekę patirti įvairių nuotykių, išlydėjus poilsiautojus į maršrutus. Pasitaiko atvejų, kad plaukikai, pavargę irkluotis, išlipa ant kranto ir dalį atstumo įveikia pėsčiomis nešdami baidares. Būna ir taip, kad kai kas praplaukia sutartas vietas, tad sugrįžti tenka smarkiai irkluojat prieš srovę.

Paprastai baidarėmis siūloma plaukti apie pusdienį. Pradžiai rekomenduojamas trumpesnis maršrutas, o plaukiant nebe pirmą kartą – ilgesnis.

„Baidarės – savotiška priklausomybė. Jei jau kam kartą patiko, tai tikrai norėsis grįžti dar ir dar kartą. Turime poilsiautojų, kurie vis sugrįžta paplaukioti baidarėmis ir prašo pasiūlyti kitų maršrutų ne tik Kėdainių rajone. Smagu, kad žmonės mėgsta tokį poilsį“ – aktyviais poilsiautojais džiaugėsi Augustinavičiai.

About The Author

Related Posts

One Response

  1. baidares

    Nemanau, kad baidarės kada praras populiarumą. Tai puiki pramoga tiek darbo kolektyvams, tiek draugų kompanijoms, tiek studentams.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.