Kėdainiečiai neslėpė pasididžiavimo, kad miesto pašonėje, Babėnų šile, turi puikią poilsio zoną. Joje maždaug prieš devynerius metus buvo įrengti mediniai takai su suoliukais.

Vyriausiojo miškininko Kazio Vutenco teigimu, Babėnų šilo atnaujinimui gali prireikti dvejų-trejų metų.

Vyriausiojo miškininko Kazio Vutenco teigimu, Babėnų šilo atnaujinimui gali prireikti dvejų-trejų metų.

Laikui bėgant medis neatlaikė išbandymų – takai lūžo, lentelės išpuvo. Takas pasidarė nebesaugus vaikščiojimams.

Visai neseniai Kėdainių miškų urėdijos miškininkai, kurie rūpinasi Babėnų šilu, ant takų užrašė perspėjimus, kad jais vaikščioti pavojinga.

Pasak vyriausiojo miškininko Kazio Vutenco, rekreaciniai takai Babėnų šile jau kuris laikas urėdijai kelia nerimą.

Mediniai takai neatlaikė laiko išbandymų – tiesiog sulūžo ir tapo pavojingi jais vaikščiojantiems.

Mediniai takai neatlaikė laiko išbandymų – tiesiog sulūžo ir tapo pavojingi jais vaikščiojantiems.

„Kadangi maždaug trys kilometrai takų įrengti iš medienos, tai mes jais nuolat rūpinomės. Juk lietus, šalčiai ir vėjai medį naikina. Kasmet būdavo atliekami takų kosmetiniai remontai, bet dabar jų nebepakanka. Takus būtina atnaujinti kapitaliai. Esame tam parengę projektą. Numatėme ne tik sutvarkyti takus, bet ir sutvarkyti patį šilą. Turėtų būti suformuotos saugotinų augalų augavietės, įrengtos poilsio zonos, taip pat praplėstos takų zonos. Labai gaila, bet mūsų geri norai atsimuša į jų įgyvendinimo lėšų stygių. Kadangi šilas yra ne kaimo, o miesto teritorijoje, tai jo tvarkymui negalime gauti lėšų š Europos Sąjungos investicinių fondų. Tenka ieškoti kitų finansavimo šaltinių. Mūsų pačių jėgoms tai – per didelė našta. Tačiau esame optimistai ir tikimės, kad sumanymai taps tikrove“, – sakė K. Vutencas.

Urėdijos vadovai labai greito Babėnų šilo atnaujinimo projekto įgyvendinimo nesitiki. Greičiausiai visi numatyti darbai, tarp kurių ir kėdainiečių pamėgtų takelių atkūrimas, turėtų būti padaryti per dvejus-trejus metus.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.