Atšilę orai pačius drąsiausius vandens mylėtojus jau įkvėpė pirmosioms maudynėms. Tradiciškai vandens pramogoms kraštiečiai renkasi pamėgtas vietas – tvenkinius, Nevėžio upę, o miestelėnai važiuoja ir prie Babėnų karjero. 

Babėnų karjeras maudynių sezoną pasitinka atnaujintas ir sutvarkytas.

Babėnų karjeras maudynių sezoną pasitinka atnaujintas ir sutvarkytas.

Būtent ši vieta maudynes mėgstančius vasarotojus pasitiks kiek pakeitusi veidą.
Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vedėjo Algimanto Žviko teigimu, Babėnų karjero pakrančių sutvarkymui skirta maždaug šeši su puse tūkstančio eurų. „Turėjome parengę projektą Babėnų karjero pakrančių valymui bei sutvarkymui, tad darbus jau baigėme. Bendrovės „Kedmela“ darbuotojai sutvarkė tris karjero pakrančių atkarpas, kurias labiausiai mėgsta lankyti poilsiaujantys kėdainiečiai. Nuo miško pusės yra nušienauti makrofitai, praplatinta smėlio zona. Nuo kelio pusės išvalytas dumblas, atvežta smėlio. Saloje taip pat išvalyta dumbluota pakrantė bei atvežta smėlio. Pagrindiniai darbai padaryti, dabar estafetę perduodame miesto seniūnijai, kad ji prižiūrėtų šios ir kitų maudymviečių aplinkas“, – sakė A. Žvikas.
Daugelis miestiečių gyvena naujo paplūdimio įrengimo laukimu. „Po ilgų diskusijų ir ieškojimų nutarėme, kad pagrindiniam miesto paplūdimiui labiausiai tiktų vieta prie Nevėžio senamiestyje netoli Skongalio gatvės užtvankos. Kada sulauksime paplūdimio, sunku prognozuoti. Greičiausiai tam prireiks kokių trejų metų. Dabar yra atlikta poveikio aplinkai studija. Ją vertina aplinkosaugininkai. Kai sulauksime vertinimų, pradėsime rengti techninį projektą. Tenka pripažinti, kad visi derinimų darbai labai ilgai užtrunka. Manome, kad šiuolaikiško, tvarkingo, visus reikalavimus atitinkančio paplūdimio įrengimui gali prireikti apie 700 tūkstančių eurų. Juk tame paplūdimyje reikės ir vandentiekio, ir kanalizacijos. Paplūdimys nėra paprasta maudykla. Jame būtini saugos ir higienos reikalavimai. Svarbiausia, kad darbų pradžiai startas duotas, o vėliau jų sparta priklausys nuo finansavimo galimybių“, – sakė A. Žvikas.

Panašios naujienos