Liepos 7 dieną, penktadienį, nuo16 iki 22 val. visi kviečiami į tradicinę ,,Vidurvasario šventę 2023“, kuri vyks Ažytėnuose.

Kaip teigė Ažytėnų bendruomenės pirmininkė Ilona Jašmantienė, kad šventė būtų smagesnė, belaukiant jos, teko apsišvarinti aplinką, nusiravėti gėlynus, Prie Ažytėnų bendruomenės centro, kur vyks šventė, esančius gėlynus tvarkė bendruomenės centro valdybos narės, kurioms bendruomenės pirmininkė labai dėkinga. O darbavosi Regina Stumbrienė su dukra Živile, Regina Bačiliūnienė, naujoji bibliotekininkė Silvija Jankauskienė bei pati bendruomenės pirmininkė Ilona Jašmantienė.

Dvi dienas savaitės pradžioje prie šventės pasiruošimo, tvarkymo darbų prisidėjo Krakių seniūnijos darbuotojų komanda, kuri tvarkė pakeles, ravėjo trinkeles,

,,Vidurvasario šventė“ yra tradicinė, Ažytėnuose švenčiamam šventė, kurios laukia ne tik Ažytėnų gyventojai, bet ir iš aplinkinių kaimų, Kėdainių, o gal ir kitų rajonų. Šiais metais šeštus metus vyksianti šventė organizuojama iš rėmėjų lėšų.

,,Jei mes neturėtume tokio šaunaus rėmėjo, tokios gražios šventės neturėtume. Tarp didžiausių rėmėjų, kuriems esame labai dėkingi – tai Ažytėnų žemės ūkio bendrovė, kurios vadovas Šarūnas Šiušė, taip pat šventę remia ir pats Šarūnas Šiušė kaip ūkininkas. Šventės partneriai – Krakių kultūros centras, nemokamais ledais, cukraus vata ir kitais gardumynais žada vaišinti kiti šventės rėmėjai – ,,Pieno žvaigždės“, – vardino geradarius Ažytėnų bendruomenės pirmininkė Ilona Jašmantienė

16.00 – 21.00 val. vaikų laukia nemokama programa – pripučiami batutai, linksmosios pelytės Minės personažas, cukraus vata ir kiti saldumynai.

16.30 – 19.30 val. bus rengiamos sportinės rungtys visai šeimai.

19.00 val. šventės dalyvius linksmins Ažytėnų kaimo muzikantai.

20.00 – 22.00 val. Irūnos ir Mariaus Jampolskio duetas bei grupės ,,Bernužėliai“ koncertas.

Šventės metu bus daug amatininkų, tautodailininkų, įvairiomis prekėmis prekiaujančių prekybininkų. Galėsite pasimėgauti nemokamais ledais, cukraus vata ir kitais gardumynais. Bus galimybė nusipirkti karšto maisto, įvairių skanių desertų, šerbeto, kavos ir kt. Šventėje nebus prekiaujama alkoholiniais gėrimais.

Bendruomenės pirmininkė pastebi, kad praėjusiais metais ,,Vasaros šventė“ nustebino dalyvių gausa – tiek prekybininkų, tiek svečių. Daugumai neužteko kėdžių atsisėsti, todėl šiemet prašoma atsinešti savo kėdes, patiesalus ant žolės, nors, kaip ji sako, ateiname į šventę nepasėdėti, o paklausyti gražios muzikos, pašokti.

,,Užsisakėme ir gerą orą, tikimės, kad jis nesugadins šventės. O šiai šventei pradėjome ruoštis iš anksto, jau gruodžio mėnesį užsakome dainininkus bei kitus šventės dalyvius. Linkiu gero oro, daug gerų įspūdžių, gražios šventės!,“ – linkėjo šventės organozatorė.

Viršelio nuotr.: Ažytėnuose Mikalojaus Katkaus sodyboje-memorialiniame muziejuje „piršlių tebelaukiančios seserys”. („K. m.” archyvo nuotr. / fotografas Rolanas Valionis)