Atrasti, ką nori veikti, kuo užsiimti gyvenime, neretai įvardijamas kaip vienas svarbiausių gyvenimo tikslų. „Atžalyno“ gimnazijoje besimokanti dešimtos klasės mokinė Liveta Ereksonaitė teigia, kad save jau atrado netikėtoje veikloje – savanorystėje. O viskas prasidėjo visai netikėtai – avangardinės drabužių kolekcijos kūrimu…

Aktyvumu ir veiklumu pasižyminti Liveta (centre) didžiuojasi ne tik įkurtu Kėdainių savanoriškos veiklos klubu, bet ir iniciatyviais bei atsakingais klubo nariais. „Visi jie – iš skirtingų mokyklų, yra ir pabaigusių mokslus, ir šiuo metu jau dirbančių. Tačiau visi šaunūs ir puikūs pagalbininkai – jokių konfliktų iki šiol nekilo, vienas kitą puikiai suprantame. Didžiuojuosi jais visais“, – šypsojosi mergina.

Aktyvumu ir veiklumu pasižyminti Liveta (centre) didžiuojasi ne tik įkurtu Kėdainių savanoriškos veiklos klubu, bet ir iniciatyviais bei atsakingais klubo nariais. „Visi jie – iš skirtingų mokyklų, yra ir pabaigusių mokslus, ir šiuo metu jau dirbančių. Tačiau visi šaunūs ir puikūs pagalbininkai – jokių konfliktų iki šiol nekilo, vienas kitą puikiai suprantame. Didžiuojuosi jais visais“, – šypsojosi mergina.

Šiuo metu penkiolikametė mergina vos spėja suktis darbų ir veiklų sūkuryje – gerai besimokanti mokinė ruošiasi dešimtos klasės egzaminams, vadovauja pačios įkurtai Kėdainių savanoriškos veiklos klubo (KSVK) komandai, yra aktyvi SALTES (organizacijos, vienijančios visos šalies iniciatyvius savanorius) narė. „Man svarbu, kad viskas vyktų greitai ir dabar – esu greita ir aktyvi, tad nemėgstu stovėti vienoje vietoje“, – šypsojosi mergina, kuri savanorių komandą subūrė ir veiklą įsiūbavo per labai trumpą laiką.

Darbas rankose virte virė
O viskas prasidėjo visai netikėtai – nuo savanoriavimo muziejuje-galerijoje ir avangardinės kolekcijos kūrimo. „Avangardinės kolekcijos kūrimo idėja kilo spontaniškai. Praėjusiais metais savanoriavau Janinos Monkutės-Marks muziejaus-galerijos gegužės mėnesį rengiamame „Muziejaus naktų“ renginyje. Nusprendėme kurti avangardinę drabužių kolekciją. Aš už šios minties užsikabinau, todėl net negirdėjau kalbų, esą bus per sunku, neįmanoma, mažai laiko…“, – tikino dešimtokė. Ją pagavo toks azartas, kad vos per vieną dieną pavyko sukurti net kelis modelius. Pats kūrimo ir idėjų įgyvendinimo procesas buvo išties greitas, mat medžiagos kolekcijai buvo naudojamos keistos, netradicinės, o ir jas sutvirtinti, sujungti buvo naudojamos pačios įvairiausios priemonės, net kortos – adatos su siūlu čia buvo beveik nenaudotos. „Prisegam, prijungiam, priklijuojam… Viskas vyko taip greitai greitai! Darbas vyko ir sklandžiai, ir sparčiai“, – nusijuokė Liveta.

Drabužių siuvimu nesusiviliojo
Vėliau prie jos kuriamos kolekcijos prisijungė ir daugiau savanorių. „Dauguma drabužių modelių idėjų buvo mano. Vėliau ir kiti, pamatę gimstančią kolekciją, patys užsiėmė kurti savus drabužius. Jei klausdavo, paprašydavo, negailėdavau patarimų“, – šypsojosi Liveta.
Visi modeliai buvo moteriški, o kūrybinga Liveta renginiui vos per mėnesį jų sukūrė net penkiolika. „Žinoma, besiruošiant „Muziejaus naktų“ renginiui, darbų buvo ir daugiau, tad vien kolekcijos rengimui atsidėti negalėjau. Tačiau galutiniu rezultatu likau patenkinta“, – tikino ji.
Kolekcija, kaip teigė mergina, buvo vienkartinis pabandymas. „Dar buvau pagalvojusi, kad reikia pabandyti siūti drabužius. Pradėjau, bet neužsikabinau… Man norisi, kad viskas vyktų greitai ir dabar. Taigi, nors savęs neatradau drabužių kūrime, šis renginys man padėjo atrasti visai kitą sritį, kuri šiuo metu užima didelę mano gyvenimo dalį – tai savanorystė“, – prisipažino mergina.

Savanorių komandos įkūrėja ir vadovė
„Už savanorystės idėjos užsikabinau labai stipriai. Taip stipriai, kad įkūriau savanorių komandą. Ir dabar ji klesti“, – šyptelėjo ji.
Kaip prisipažino mergina, iš pat pradžių įkurti organizaciją buvo sudėtinga, tačiau jai mielai sutiko pagelbėti Aušra Nesterovienė, dirbanti „Atžalyno“ gimnazijoje bei Kėdainių švietimo pagalbos tarnyboje. „Vieną praėjusio rudens dieną tiesiog ėjau pro šalį ir užsukau A. Nesterovienės paklausti, ar įkurti tokią savanorius vienijančią organizaciją yra įmanoma. Ji patikino – viskas gerai, rink savo komandą. Mokytoja man Švietimo pagalbos tarnyboje skyrė patalpas būsimiems susirinkimams. Į pirmą susitikimą atėjo tik keturi žmonės. Labai sunerimau – negi niekas daugiau neateis? Negi savanorystė niekam neįdomi?“ – pirmąsias akimirkas prisiminė Liveta.

Visi – puikūs ir aktyvūs pagalbininkai
Pasirodo, nuogąstavimų būta tuščių – netrukus į komandą pradėjo rinktis savanoriai, kurių dabar – veiklių, iniciatyvių, aktyviai veikiančių – yra daugiau nei 10. Tokio branduolio visiškai pakanka įvairių užsiėmimų vykdymui, talkininkavimui renginiuose.
„Kėdainių savanoriškos veiklos klubo nariai savanoriauja vaikų darželiuose, kartu minime atmintinas dienas, bendraujame su Atvirosiomis jaunimo erdvėmis. Bendradarbiaujame su Kėdainių arena įvairių renginių metu. Didžioji dauguma savanorių už mane yra vyresni – šiuo metu komandoje yra 14–21 metų amžiaus jaunuolių. Visi jie – iš skirtingų mokyklų, yra ir pabaigusių mokslus ir šiuo metu dirbančių. Tačiau visi šaunūs ir puikūs pagalbininkai – jokių konfliktų iki šiol nekilo, vienas kitą puikiai suprantame. Didžiuojuosi jais visais“, – džiaugėsi mergina.

„Žinau, ko noriu iš gyvenimo“
Liveta yra ir SALTES organizacijos, vienijančios aktyvius visos Lietuvos savanorius, narė. „Stengiuosi mūsų kėdainiečių komandai atstovauti kuo geriau. Džiugu, kad vilniečiai mus žino ir vertina“, – teigė mergina. Tad dabar po truputį mezgasi bendradarbiavimas su kitomis šalies miestų savanorių organizacijomis. Kėdainiečiai savo ruožtu nuolat mokosi, dalyvauja įvairiuose mokymuose, programose, kaupia žinias, kaip tapti gerais savanoriais, kaip kuo tinkamiau atlikti šią misiją.
„Atėjusi į „Atžalyno“ gimnaziją, aš pajutau, kad galiu atsiskleisti pati, atskleisti savo asmenybę, savo norus. Labai ačiū Aušrai Nesterovienei, Aušrai Sedlevičiūtei, J. Monkutės-Marks muziejaus-galerijos kuratorei, padėjusioms man. Mokykloje mokytojos kartais bando priekaištauti, esą neskiriu pakankamo dėmesio pamokoms, o užsiimu savanoryste, tačiau dėl to per daug nesijaudinu, mat mano mokymosi rezultatai yra geri. Jau žinau, kur ir ką noriu mokytis baigusi mokyklą, žinau, ko noriu iš gyvenimo“, – šyptelėjo Liveta.

6

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.