Rudeninė laukinių gyvūnų migracija kelia pavojų eismo saugumui. Kasdien šalies keliuose fiksuojama bent po kelis ar keliolika automobilių susidūrimų su į kelią išbėgusiais gyvūnais. Vienas tokių atvejų vakar buvo Kėdainių rajone.

Policijos duomenimis, spalio 31 d. apie 19 val. 30 min. Kėdainių r., kelyje Kėdainiai-Šėta-Ukmergė 4-ame km, automobilis „Volvo V50“, vairuojamas vyro (gim. 2004 m.), pirminiais duomenimis, nepasirinko saugaus važiavimo greičio bei vengdamas susidūrimo su į kelio važiuojamąją dalį išbėgusiu žvėrimi, kliudė kelio atitvarą ir nuvažiavęs nuo kelio, vertėsi. Eismo įvykio metu sužaloti automobiliu „Volvo“ kartu važiavę asmenys. Vienas vyras (g. 2004 m.) paguldytas į Kėdainių ligoninę, kitas vyras ir dvi  merginos (visi jie gimę 2004 m.) po medikų apžiūros, gydomi ambulatoriškai.

Važiuokite lėčiau nei leistina

Policija prašo vairuotojų vairuojant atidžiai stebėti aplinką.Jei yra pastatyti kelio ženklai, įspėjantys, kad į kelią gali išbėgti žvėrys, reikėtų būti labai atidiems ir pasirinkti kuo saugesnį greitį – jie be reikalo nestatomi.

„Vairuotojai, pamatę įspėjamąjį ženklą „Laukiniai gyvūnai“, turi pasirinkti ne leistiną, o saugų greitį, kad prireikus suspėtų sustabdyti automobilį ir praleisti kelyje pasirodžius gyvūnus. Dažniausiai elninių šeimose, o taip pat ir šernų grupėse, vedlė yra patelė, kuri perbėgus kelią, paskui save veda likusius bandos narius. Taigi pastebėjus per kelią bėgantį gyvūną, visuomet galime tikėtis, kad jų bus ir daugiau“, – sako specialistai.

Svarbu pažymėti, kad tarp vairuotojų vis dar gajus mitas, kad važiuojant tamsiu paros metu, kelio pakraščiuose stovinčius žvėris nesunku pastebėti, nes jų akys žiba. Visgi, miško gyvūnas nebūtinai žiūri į artėjančią transporto priemonę, o apniukusį vakarą ar naktį žvėries kailis beveik niekuo nesiskiria nuo aplinkos. Todėl gali būti, kad gyvūnų nepastebėsite net ir tuo atveju, kai jis bus prie pat kelio ir užteks vos kelių šuolių, kad jis atsidurtų važiuojamojoje dalyje.

Elkitės apgalvotai

Pastebėjus kelkraštyje stovinį ar kelią kertantį gyvūną, svarbu važiuoti pro jį itin atsargiai ir lėtai, o prireikus sustoti. Tuo atveju, kai negalite sustoti prieš didelį gyvūną, apvažiuokite jį iš užpakalinės pusės. Taip pat jokiu būdu nespausti garsinio signalo ir nemirksėti žibintų šviesomis, nes apakinto ir išgąsdinto žvėries elgesys gali būti nenuspėjamas.

„Kai susidūrimas neišvengiamas, stenkitės išvengti smūgio priekine automobilio dalimi, ir prieš pat jį atleiskite stabdžio pedalą – stabdant automobilio priekis nusileidžia, todėl padidėja tikimybė, kad stambus gyvūnas trenksis į priekinį stiklą ir taip gali nukentėti transporto priemonėje esantys žmonės“, – pataria specialistai.

Jei susidūrimo metu buvo sužeistas arba nugaišo gyvūnas, nukentėjo arba žuvo žmonės, buvo apgadintas automobilis, kelio ženklai arba kitokie kelio elementai, informaciją apie eismo įvykį būtina pateikti bendruoju pagalbos telefonu 112.

,,Kėdainių mugės“, LKPT ir Kauno apskr. VPK inf.