Savaitės pradžioje Kėdainių mieste įvyko skaudi nelaimė. Automobilis kliudė garbaus amžiaus pėsčiąją, ši išvežta į ligoninę.

Kauno apskrities Vyriausiojo policijos komisariato duomenimis, įvykis užfiksuotas pirmadienį, apie 14.10 val. S. Dariaus ir S. Girėno g., automobilis ,,VW Golf“, vairuojamas blaivaus vyro (gim. 1988 m.), kliudė, pirminiais duomenimis, per pėsčiųjų perėją ėjusią pėsčiąją (gim. 1942 m.). Dėl patirtų sužalojimų nukentėjusioji pristatyta į gydymo įstaigą.

Dėl šio įvykio Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kėdainių rajono policijos komisariate pradėta administracinė teisena pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 423 str. 2 d. Nežymų sveikatos sutrikdymą ir turto sugadinimą nulėmęs Kelių eismo taisyklių pažeidimas vairuotojui užtraukia baudą nuo vieno šimto penkiasdešimt iki trijų šimtų eurų, o neturintiems teisės vairuoti transporto priemones asmenims – nuo šešių šimtų iki aštuonių šimtų penkiasdešimt eurų.

Stokoja atsargumo ir atidumo

Kelių policijos tarnybos duomenimis, įvykių, kuomet nukenčia pėstieji, nutinka neretai. Dažniausiai tokios nelaimės įvyksta tamsiuoju paros metu, kai asmenys į gatvę išbėga staiga, nedėvi atšvaitų, nepaiso šviesoforo signalų, per ausines klausosi muzikos ir todėl negirdi atvažiuojančių transporto priemonių arba yra sutelkę dėmesį į mobilųjį telefoną.

Atidumo kartais pritrūksta ir vairuotojams. Pasitaiko atvejų, kai šie pradeda stabdyti automobilį tik, kai pėsčiasis jau žengia į gatvę, nors pagal galiojančias Kelių eismo taisykles, yra privaloma sustoti prie perėjos, kai pėsčiasis dar tik ruošiasi eiti per gatvę, o vėl pradėti važiuoti tik įsitikinus, kad perėjoje nebėra pėsčiųjų. Jei vienoje eismo juostoje automobilis stabdo ar yra sustojęs, kitoje eismo juostoje esantis vairuotojas taip pat turi sustoti ir praleisti einančius žmones.

Aišku, reikia įvertinti ir gamtines sąlygas. Jei lyja ar yra slidu, net ir į pėsčiųjų perėją negalima išpulti staiga, nes pailgėja automobilio stabdymo kelias.

Norime priminti pėstiesiems, kad šie privalo tamsiu paros metu segėti atšvaitus. Jei jų nėra, vairuotojams sunku pėsčiuosius pastebėti laiku, kad būtų galima sustabdyti automobilį, tuomet ir įvyksta nelaimės“, – teigia pareigūnai.

Kėdainių mugės“, Kauno AVPK ir LKPT inf.

Asociatyvi nuotr.