Vakar Bendruoju pagalbos telefonu pranešta, kad  dvi moterys maršrutiniame Kėdainių miesto autobuse, šiam staigiai stabdant, susižalojo, todėl joms reikalinga medikų pagalba. Apie įvykį pranešta ir policijai. 

Šįryt policijos departamentas išplatino žinią, kad lapkričio 16 d. apie 17 val. 20 min. Kėdainiuose, J. Basanavičiaus g., autobuso „Temsa MD 9LE“ vairuotojui (gim. 1964 m.) staigiai stabdant, autobuse parkrito ir susižalojo dvi keleivės (gim. 1990 m.) ir (gim. 1959 m.). Moterys gydomos ambulatoriškai.

Kauno apskr. Vyriausiojo policijos komisariato atstovai spaudai informavo, kad „autobuso vairuotojas staigiai stabdė, pirminiais duomenimis, siekdamas išvengti eismo įvykio. Vairuotojas buvo blaivus. Keleivių patirti sužalojimai nesunkūs.“

Nelaimė nutiko miesto autobuse

Laikinai UAB-ės „Kėdbuso“ direktoriaus pareigas einantis Regimantas Valiauskas sakė girdėjęs apie šį įvykį, tačiau daug duomenų neturintis.

„Kalbėjau su autobuso vairuotoju. Jis teigė, kad jam kažkas užkišo automobilį prieš pat autobusą, vengdamas susidūrimo, turėjo staiga stabdyti. Ar tuo metu moterys griuvo, jis sako nematęs. Niekas neprašė iškviesti pagalbą. Tai moterys padarė jau išlipusios iš autobuso. Mes dar jokių dokumentų iš policijos nesame gavę.

Vairuotojo svarbiausia funkcija – vairuoti saugiai, kad neįvyktų koks eismo įvykis. Jei būtų atsitrenkęs į transporto priemonę, būtų dar blogiau“, – apgailestaudamas dėl susidariusios situacijos sakė laikinasis bendrovės vadovas.

Tokių įvykių yra visoje šalyje

Pasak policijos pareigūnų, tokios situacijos, kai autobuse susižaloja keleiviai, šalyje įvyksta dažnokai. Tai nulemia ir pačių keleivių neatsargus elgesys, ir vairuotojų atidumo stoka, skubėjimas, prasta vairavimo kultūra keliuose. Tai patvirtina ir „Kėdbusui“ laikinai vadovaujantis R. Valiauskas.

„Nors pagal Kelių eismo taisykles privalu praleisti autobusą, išvažiuojantį iš sustojimo, daugelis to nepaiso. Arba, kai piko valandomis mieste eismas yra intensyvus ir visi nori kuo skubiau išvažiuoti iš šalutinio kelio, ima ir iššoka prieš pat nosį, pabandyk sustabdyti didžiulį autobusą su keleiviais ir su tiek tonų svorio, čia gi ne lengvasis automobilis.

Būtų gerai, kad visi autobusai turėtų tokias vaizdo kameras, kurios fiksuotų situaciją ne tik autobuso viduje, bet ir išorėje, tada būtų lengviau nustatyti kaltininkus, o dabar ima ir nuvažiuoja, jiems nė motais, kad turėjai staiga stabdyti ir galėjo kažkas susižaloti.

Labai prašome ir keleivių, įlipus į autobusą ir jam važiuojant, tvirtai laikytis už turėklų, nes, kai eismas intensyvus, visokių situacijų gali nutikti. Geriausia būtų, kad keleiviai, jei yra laisvų vietų, atsisėstų, taip būtų saugiau.

O jei kažkas nutinka autobuse, reikėtų iškart kreiptis į vairuotoją ir aiškintis situaciją vietoje“, – akcentuoja laikinai UAB-ės „Kėdbuso“ direktoriaus pareigas einantis Regimantas Valiauskas.

Kėdainių mugės“ ir Kauno apskr. VPK inf.

Asociatyvi nuotr.

Panašios naujienos