Kėdainių kultūros centro Vilainių skyriaus liaudiškų šokių grupė „Volungė“, vadovaujama Virginijos Čereškienės-Beviršės, rugpjūčio 19–29 d. dalyvavo XI pasaulio folkloro čempionate „World Folk 2021“ Bulgarijoje, Pomorie mieste, iš kurio parsivežė patį aukščiausią įvertinimą – GRAND PRIX diplomą ir Auksinį Orfėjų, taip pat Auksinį Pasaulio folkloro festivalių asociacijos (WAFF) medalį, I vietą už kolektyvo meistriškumą.

Šokti mokėsi virtualiai

„Vykdami į čempionatą mes turėjome paruošti 6 šokius. Tai buvo labai daug, kadangi dėl COVID-19 pandemijos tiek daug laiko nedirbome. Nors nebuvo taip, kad „Volungė“ nešoktų. Ir pandemijos metu per Zoom programą nusiųsdavau kolektyvo nariams mūsų atliktų šokių vaizdo įrašus, mes analizuodavom, kokių klaidų padarom, kas negerai, tai mums labai padėjo. Nes kiekvienas pamatydavo, kur nelygiavo, kur padarė klaidą. O kai atsivėrė galimybė pradėti dirbti gyvai, mes susirikiavome šokiui ir iš naujo mokytis nereikėjo – viską darėme teisingai. Buvo didžiulis žmonių noras stengtis, nes žinojome, kad mums reikės važiuoti į varžybas“, – apie pasiruošimą čempionatui pasakojo „Volungės“ kolektyvo vadovė.

Kėdainių kultūros centro Vilainių skyriaus liaudiškų šokių grupės „Volungė“ vadovė Virginija Čereškienė-Beviršė su kolektyvui skirtu GRAND PRIX apdovanojimu.

Virginija Čereškienė-Beviršė pripažino, kad kolektyvas dirbo labai daug, o į čempionatą vyko su tokia nuostata, kad „Volungė“ turi gražiai pasirodyti, bet nebūtinai laimėti, juk niekas nesitikėjo tokio aukšto įvertinimo.

Laimėjimas iškovotas dar pavasarį

Dar šių metų pavasarį „Volugė“ virtualiai dalyvavo tarptautiniame šokių čempionate „Golden Dance“, kuriame vyresniųjų grupėje varžėsi 50 kolektyvų, iš kurių tik 15 gavo kvietimą dalyvauti pasaulio šokių čempionate „World Folk 2021“.

„Buvome labai įpareigoti nepadaryti gėdos ne tik Kėdainiams, bet ir Lietuvai. Bet juk mes saviveiklininkai, ne profesionalai. Mūsų kolektyve yra dvi trys poros, kurie kažkada yra šokę, kiti tik mokosi šokti. Visų šokėjų didelis noras ir atkaklus darbas kažką pasiekti šiandien duoda rezultatą. Kai pradėjom laimėti tai vienur, tai kitur, tie pasiekimai kolektyvo narius savaime įpareigoja, kad turime dirbti. Nieko vadovas nepadarys, jeigu šokėjai nenorės, o jie – darbštūs žmonės, labai norintys daug pasiekti. Tai ir yra didžiausias džiaugsmas“, – sakė kolektyvo vadovė.

Po įvertinimo – didelis džiaugsmas

Paklausta, kokį kraitį ir įspūdžius parsivežė iš XI pasaulio folkloro čempionato „World Folk 2021“, vykusio Bulgarijoje, Pomorie mieste, Kėdainių kultūros centro Vilainių skyriaus liaudiškų šokių grupės „Volungė“ vadovė Virginija Čereškienė-Beviršė dalinosi įspūdžiais: „Sąlygos šokti buvo labai prastos, vargino 30 laipsnių karštis. Čempionate volungiečiai turėjo atlikti 6 šokius, kurie yra techniškai sudėtingi. Visi pasirinkti šokiai gerai žinomi, tai: „Kon saka“, „Saulės vartai“, „Žolynėlis“, „Skaisgijos polka“, „Miestelėnų polka“, „Karvelio polka“. Vykstant čempionatui Bulgarija dėl sergamuno Covid-19 tapo raudonąja zona, ir, nors čempionatas buvo sutrumpintas, „Volungė“ spėjo atlikti visus numatytus pasirodymus.

,,Volungės“ kolektyvo apdovanojimai – Auksinis Orfėjas, taip pat Auksinis Pasaulio folkloro festivalių asociacijos (WAFF) medalis.

„Pirmąją čempionato dieną visi buvome gerokai sutrikę – glumino kolektyvų gausa, tiesioginis televizijos filmavimas. Pamatėme labai daug gražių ansamblių, visus kolektyvus „suvarė“ į vieną kategoriją. Bet mes vis tiek žinojome, kad turime gerai pasirodyti. Pirmąją dieną šokėjams tikrai neblogai sekėsi. Vėliau komisijos pirmininkas pasakė, kad „Volungė“ buvo labai gerai įvertinta. Kai gavome diplomus, supratome, kad aukso medalis mums jau paruoštas. O kitą dieną kolektyvas pasirodė idealiai. Jautėmės daug laisviau, nes jau susipažinome su scena, su publika, ir po paskutiniojo šokio mus užlaikė, liepė palaukti, pamatėme, kad kažkas vyksta. Žiūrime, kad ant diplomo GRAND PRIX užrašo mūsų kolektyvo pavadinimą. Man ir dabar nuo tokio įvertinimo šiurpuliukai per kūną eina. Toks didelis buvo džiaugsmas ir niekaip negalėjome patikėti, kad mes tapom laimėtojais“, – susijaudinimo neslėpė „Volungės“ kolektyvo vadovė.

Dalyvavo 65 kolektyvai

Grupėje, kurioje šoko „Volungė“, rungėsi 65 kolektyvai iš Bulgarijos, Moldovos, Lenkijos, Rumunijos, Indonezijos, Slovakijos, Hercegovinos, Arabijos Respublikos, Montenegro, Rumunijos. Šokių kolektyvų pasirodymus vertino 5 komisijos nariai iš Rusijos, Mongolijos, Vokietijos ir Bulgarijos.

Dar nespėjus grįžti į Lietuvą, aerouoste kolektyvo vadovė gavo pranešimą, kad šokių grupė „Volungė“ kviečiama virtualiai dalyvauti konkurse, vyksiančiame Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Už tai, kad mes galėjome dalyvauti pasaulio folkloro čempionate ir gauti tokį laimėjimą, visas „Volungės“ kolektyvas ir aš esame dėkingi Kėdainių rajono savivaldybės administracijai, Kėdainių kultūros centrui bei UAB „LTP Texdan“. Ačiū jums visiems“, – dėkojo „Volungės“ kolektyvo vadovė Virginija Čereškienė-Beviršė.

Panašios naujienos