Kieme palikti nebeeksploatuojami automobiliai – opi problema visuose Lietuvos miestuose. Kiemuose riogsiantys automobiliai ne tik užima taip reikalingas parkavimo vietas, bet ir neatrodo estetiškai, gadina kiemo bei miesto vaizdą.

Šią savaitę Vilniaus savivaldybė pradėjo precedento neturinčią akciją – priverstinai nutempia kiemuose riogsančius nenaudojamus bešeimininkius automobilius ir perima juos savo žinion. Pasiteiravus, kokia situacija yra Kėdainių rajone, paaiškėjo, kad tokių neeksploatuojamų automobilių savininkai yra žinomi, su jais bendraujama ir reikalaujama, kad automobiliai būtų patraukti. Tačiau pastarųjų metų tendencijos rodo, kad kiekvienais metais tokių „griozdų“ kiemuose tik daugėja.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Vytautas Andrulis sako, kad apleistų ir neeksploatuojamų automobilių problema Kėdainiuose nėra tokia didelio masto kaip didmiesčiuose.

„Tokie automobiliai yra nustatomi pačiame Kėdainių mieste, tačiau šiais metais pora tokių automobilių yra nustatyta ir Vilainių seniūnijos teritorijoje. Iš viso nuo skyriaus įkūrimo 2016 metais nustatyti 5 tokie automobiliai, 2017 metais – 8 automobiliai, 2018 metais – 10 automobilių, 2019 metais jau turime nustatę – 7 tokius automobilius. Visi transporto priemonių savininkai yra nustatomi, jiems išsiunčiami įpareigojimai per nustatytą laiką išgabenti transporto priemones, to nepadarius yra skiriamos baudos“, – komentavo skyriaus vedėjas.

Jo teigimu, visi iki šiol nustatyti automobiliai į atliekas tvarkančias įmones buvo išgabenti pačių savininkų, savivaldybei jų priverstinai išgabenti nereikėjo. „Šiais metais turime vieną neeksploatuojamą transporto priemonę, kurios savininkas yra miręs, tačiau per notaro kontorą ieškome mirusiojo asmens turto paveldėtojų, manome, kad ir šiuo atveju viskas išsispręs. Kitų šiais metais nustatytų automobilių savininkams išsiųsti pranešimai su įpareigojimais pašalinti tokias transporto priemones, suėjus terminams taip pat bus skiriamos baudos“, – pabrėžė pašnekovas.

Apie visus neeksploatuojamus, apleistus automobilius gyventojai gali pranešti Viešosios tvarkos skyriui el. paštu viesojitvarka@kedainiai.lt, skyriaus nemokamu telefono numeriu 8 800 41510 arba bendraisiais skyriaus telefono numeriais.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.