Į Kėdainius atvykęs cirkas iš Čekijos nudžiugino ne visus kėdainiečius. Prie Rasos ir A. Kanapinsko gatvių esančiame privačiame žemės sklype cirko artistai įsikūrė jau savaitės pradžioje, tačiau linksmintojai ne visiems suteikia tik džiugių akimirkų.

Aplinkinių daugiabučių namų gyventojai jau ne vienerius metus yra nepatenkinti iš cirko sklindančiu triukšmu, gyvūnų smarve, paliekamu purvynu bei aptrupintais šaligatviais. Be to, keliamas ir moralinis klausimas – ar vieta gyvūnams cirke ir ar etiška vesti vaikus žiūrėti cirko gyvūnų pasirodymų?

Savavališka reklama mieste

Į Kėdainius atvykę cirko artistai bei pagalbininkai sklype prie daugiabučių namų daro „savo tvarką“.

Šiais metais situacija nepasikeitė: privačiame žemės sklype įsikūrę cirkininkai, akivaizdu, kad jau dabar spėjo išvažinėti įmirkusią žemę, palikdami gilias provėžas. Be to, jau sugadintos ir pėsčiųjų tako plytelės – sunkiasvoriai vilkikai pastatyti tiesiai ant tako.

Pamatęs išvažinėtą žemės sklypą pasipiktino neslėpė ir Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius.

„Situacija nėra gera – su ja susiduriame kiekvienais metais. Nesakau, kad nereikia tokio renginio, tačiau visa tai turi būti daroma civilizuotai. Dabar nėra niekas derinama – nei su savivaldybe, nei su seniūnija. Yra pasirenkamas privatus žemės savininkas, su juo sutariama ir statomas toje vietoje palapinių miestelis. Jau dabar visa pažliugusi pieva yra stipriai išvažinėta, provėžuota.

Negana to, be jokių derinimų, leidimų visame mieste buvo iškabinėti reklaminiai skydai. Mūsų savivaldybėje yra numatyta tvarka, kaip tai turi būti atlikta – pirmiausiai reikia kreiptis į savivaldybę, susimokėti tam tikrą pinigų sumą ir gauti leidimą. Jiems yra nurodoma, kur galima kabinti reklaminius skydus. Įpareigojau Teisės ir viešosios tvarkos skyrių imtis priemonių, aiškintis teisinę situaciją. Spręsime šią situaciją“, – kalbėjo Kėdainių rajono meras S. Grinkevičius.

Savininkai nebus baudžiami

Kėdainių rajono savivaldybės Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Dalius Ramonas teigė, kad imtasi priemonių prieš miesto vaizdą bei aplinką bjaurojančius cirkininkus.

„Nuvykus mūsų skyriaus specialistams, fiksuoti pažeidimai dėl išvažinėtos vejos, sunkiasvorių automobilių statymo neleistinose vietose. Vėliau bus sprendžiama dėl nuobaudų cirkui skyrimo. Mes matome, kad ši konkreti vieta yra nepalanki ir nepritaikyta cirko pasirodymams rengti, ypač pavasarį, kuomet žemė būna pažliugusi“, – teigė D. Ramonas.

Skyriaus vedėjas pridūrė, kad privataus sklypo savininkai, leidę įsikurti cirkininkams, baudžiami nebus, tai numatoma daryti tik renginio organizatoriams. Teigiama, kad šalia Rasos gatvės esantis privatus žemės sklypas atitinka šioje vietoje numatytą paslaugų sferą.

Gavę pastabų dėl netinkamos reklamos, cirkininkai reklamos stendus iš įvairių Kėdainių miesto vietų nusiėmė tą pačią dieną.

Ar verta eiti į cirko pasirodymus, kuriuose dalyvauja gyvūnai?

Dėl atvažiavusio cirko piktinasi ir gyvūnų mylėtojai. Greta Linkė, gyvūnų gerovės organizacijos „Pifas“ Kėdainiuose atstovė, socialiniame tinkle kėdainiečių klausė, kokia nauda vaikui žiūrėti cirko pasirodymus su gyvūnais?

„Ir vėl cirkas Kėdainiuose, ir šįkart – tiesiogine prasme…Vėl skambi antraštė, kad pirmą kartą Lietuvoje baltieji tigrai… Ar tigrams vieta cirke? Vėl bus eilės prie bilietų, šimtai pasidalinimų (socialiniame tinkle) tik tam, kad laimėtų bilietą į gyvūnų kankynę. Jums rimtai teikia malonumą tokie vaizdai? Gal pradėkime eiti į normalius cirkus, kur neišnaudojami gyvūnai. Kodėl vis dar teikia daugumai malonumą kitų kančia? Ir nesakykite, kad jūsų vaikai nori ir dėl to vedat, jūs privalote jiems paaiškinti, kas vyksta cirke ir nevesti jų ten. Niekada jame nebuvau, užaugau be cirko. Atsakykite sau, kokią naudą jūsų vaikui duoda apsilankymas tokiame cirke?“, – klausė G. Linkė.

Tokios pat nuomonės laikėsi ir kėdainietė Justina Štrimaitytė.

„Man cirkas – tai žmogaus galimybių išraiška, pvz. tai, iki kokios ribos žmogus gali save išbandyti lankstume, pusiausvyros išlaikyme. Kai tą matai, supranti, kad žmogaus galimybėms ribų nėra. Tai turėtų būti įdomu ir aktualu vaikams, kadangi susiję su sportu – akrobatika, gimnastika ir t.t. Cirkas, kuriame yra gyvūnai, jau yra pastarųjų kankinimas, nes taip parodomas tik vienas dalykas – kiek gyvūnas sugeba padaryti verčiamas žmogaus. Nebuvau gyvūnų cirke ir man tai nereikalinga, tačiau pamačius „Cirque du Soleil“ pasirodymą likau sužavėta ilgam. Tai yra cirkas, o ne paplyšusių palapinių ir erzinančios muzikos bei gyvūnų, laukiančių savo eilės narvuose, atvažiavimas. Gaila, kad jie vis dar sutinkami aplodismentais“.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.