Kėdainiečiai bei josvainiškiai turėjo išskirtinę galimybę apsilankyti name ant ratų, kurio interjeras sukurtas iš senų, nenaudojamų daiktų. Po visą Lietuvą nuo gegužės pradžios keliaujantis unikalus namas jau spėjo nuvažiuoti šimtus kilometrų, o jame apsilankė daugiau nei 8 tūkstančiai lietuvaičių.

Naujam gyvenimui prikelti seni daiktai paliko įspūdį ir kėdainiečiams, kurie teigė ne tik plačiau susipažinę su rūšiavimo nauda, atsakingu vartojimu, bet ir pasisėmę naujų kūrybinių minčių, kaip minimaliomis sąnaudomis atnaujinti savo namus.

Pradėti reikia nuo savęs

„Projektas „Darnūs namai“ yra inicijuotas Aplinkos ministerijos, jo tikslas – dar plačiau skleisti žinią apie atsakingą, saikingą vartojimą.

„Siekiame, kad žmonės neskubėtų išmesti senų daiktų, o juos pabandytų atnaujinti ir vėliau panaudotų savo buityje. Taigi, buvo sugalvota sukurti namo ant ratų ekspoziciją, kurią aplankę gyventojai pamatytų, kaip kiekvienas galime prisidėti prie to, kad mūsų aplinka būtų darnesnė. Juk svarbu pradėti būtent nuo savęs! Ir visa tai galima padaryti mažais, paprastais žingsniais“, – pasakojo Rūta Undro, projekto koordinatorė. Ji bei dar dvi pagalbininkės bendravo su ekspoziciją aplankyti atėjusiais kraštiečiais, pasakojo, kaip iš senų, nebenaudojamų daiktų buvo sukurta dabartinė ekspozicija.

Kartu vyko ir įvairūs edukaciniai užsiėmimai: vaikai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse, žaidė interaktyvius žaidimus.

Seni virduliai tapo šviestuvais

Taip senos lėkštės, keptuvės tapo veidrodžiais, sportinis diskas – sieniniu laikrodžiu, seni virduliai – šviestuvais, kelioninis lagaminas – puikia spintele, medinės paletės – patogia sofa, seni, tūtele susukti žurnalai – stabilia staliuko atrama. Apsilankiusieji šiame name ant ratų išvydo ir dar daugiau įvairių originalių idėjų, kaip pigiai, praktiškai ir įdomiai panaudoti senus daiktus ir paversti juos į originalius, vienetinius daiktus.

Gyventojai, apžiūrėję ekspoziciją, dažnai nustemba, kaip iš tokių paprastų dalykų, sunaudojant minimaliai lėšų bei laiko, galima tiek visko įdomaus bei originalaus pasigaminti.
„Tokiu būdu bandome žmones užvesti ant kūrybiškumo kelio, patiems ieškoti naujų idėjų. Puiku, kuomet žmonėms mūsų namas sukelia tik teigiamas nuotaikas, įkvepia“, – sakė projekto koordinatorė.

Josvainiuose su šeima namą apžiūrinėjęs Darius teigė nustebęs, kaip kūrybiškai bei patiriant mažai išlaidų galima senus, išmesti skirtus daiktus prikelti naujam gyvenimui. „Kai kurie sprendimai yra išties įdomūs. Labai patiko iš europadėklų padarytos sofos – atrodo labai įdomiai. Su sūnumi Benu dažnai pašnekame, kad negalima mesti šiukšlių kur papuolam, mokome rūšiuoti. Atvykę į gamtą, visada susirenkame savo šiukšles, o būna, kad surenkame prieš mus paliktas šiukšles“, – sakė josvainiškis.

Keliauja po visą Lietuvą

Šis unikalus mobilus namas jau apsilankė didžiojoje dalyje Lietuvos, apsistodamas tiek didžiuosiuose miestuose, tiek mažesniuose miesteliuose, kaimeliuose. „Susidomėjimas tarp vietinių gyventojų tikrai yra didelis. Maloniai nustebina, kad didžioji dauguma žmonių atliekas rūšiuoja, žino, kaip tai reikia padaryti. Taigi, žmonėms aplinka rūpi“, – pasakojo R. Undro.

[tribulant_slideshow gallery_id=”394″]