„Ar tikrai akys neapgauna ir žmogus, dažniausiai matomas televizorių ekranuose, stovi prie mūsų namų durų. Labai malonu, kad Jūs užsukote pas mus ir norite išgirsti, kas aktualu paprastiems žmonėms. Norime oraus gyvenimo ir linkime politikams padėti to pasiekti“, – tokius žodžius iš kėdainiečių dažniausiai girdėjo Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis, drauge su kėdainiečiu Sauliumi Sinickiu lankęs kraštiečius.

Liberalai S. Sinickis ir E. Masiulis lankė kėdainiečius ir klausė jų nuomonės apie gyvenimo Lietuvoje aktualijas.

Liberalai S. Sinickis ir E. Masiulis lankė kėdainiečius ir klausė jų nuomonės apie gyvenimo Lietuvoje aktualijas.

Liberalų sąjūndžio pirmininkas E. Masiulis visą dieną svečiavosi Kėdainių rajone ir kartu su kolegomis liberalais bei jų kandidatu į Seimą S. Sinickiu bendravo su kraštiečiais tikėdamiesi išgirsti gyventojų lūkesčius, problemas bei aktualijas.
Kėdainiai turės puikų kandidatą
„Ši diena mums visiems išskirtinė, nes oficialiai pradėjome rinkimų į Lietuvos Respublikos Seimą maratoną. Baigiame sudaryti kandidatų sąrašus, parengėme artimiausios veiklos planą, tačiau nepamirštame, kad svarbiausia susitikimai su žmonėmis ir betarpiškas bendravimas. Liberalų pozicija šalies politiniame gyvenime dabar gana palanki. Vieni kolegos išgyvena vidines nesantaikas, kiti susidūrė su kartų kaita, treti kapstosi skandaluose, o mes tvirtai laikomės savo nuostatų ir turime parengę rimtą planą, kaip spręsti skaudžiausias šalies aktualijas. Tam, kad galėtume įgyvendinti savo programą, turime turėti tvirtą komandą. Kėdainių liberalai kandidatu į Seimą siūlo labai puikų jaunąjį politiką – Saulių Sinickį. Jis sąžiningas, patikimas ir doras žmogus, pasiryžęs atiduoti daug jėgų norimoms permainoms šalyje. Manau, kad kėdainiečiai tai supranta ir būsimuose rinkimuose už jį atiduos savo balsą“, – sakė E. Masiulis.
Devyni informatyvūs susitikimai

S. Sinickis (kairėje) mielai dalyvavo pilietiškumo pamokoje.

S. Sinickis (kairėje) mielai dalyvavo pilietiškumo pamokoje.

Liberalai susitiko su Kėdainių krašto jaunimu – Josvainių ir Akademijos gimnazijose mokinius pakvietę į pilietiškumo pamokas. Jaunieji kraštiečiai drąsiai dėstė savo nuomonę apie Lietuvą, jos praeitį ir ateitį. Vėliau politikai aplankė bendroves „Kėdainių oda“ ir „Nordic Sugar Kėdainiai“. Su jų darbuotojais kalbėjosi apie verslą ir darbo santykius, diskutavo, kaip galima didinti šalies ekonominį potencialą. Susitikime su Kėdainių krašto medikais netrūko nuomonių dėl sveikatos apsaugos aktualijų. Liberalai turi veiksmų planą, kaip gerinti sveikatos apsaugą: būtina racionaliau valdyti lėšas, aktyvinti papildomą sveikatos draudimą ir greičiau sutvarkyti pacientų žalos draudimo atlyginimo sistemą.
Kėdainių bendruomenės socialiniame centre kalbėta apie socialines problemas. Žmonėms skaudu dėl mažų atlyginimų ir senatvės pensijų. „Gaila, kad negalime džiaugtis vaikais ir anūkais. Jie viską metę važiuoja į užsienį. Ten dirba, moka mokesčius ir mums siunčia paramą. Gal jau galima būtų kažką padaryti, kad ir Lietuvoje pradėtume gyventi oriai“, – vienas per kitą kalbėjo kėdainiečiai. Liberalai pritarė nuomonei dėl būtinų permainų. „Pritariame, kad problemų yra. Mes irgi norime oraus ir geresnio gyvenimo“, – sakė E. Masiulis.
Be to, susitikimuose netrūko kalbų ir apie Kėdainius, šio krašto žmones ir jiems aktualius klausimus.
Gavo neįkainuojamų pamokų

Apie verslo aktualijas su bendrovės „Nordic Sugar Kėdainiai“ žemės ūkio direktoriumi Sauliumi Mozeriu (dešinėje) kalbėjo liberalai Tomas Žalpys, Eligijus Masiulis, Saulius Grinkevičius ir Saulius Sinickis.

Apie verslo aktualijas su bendrovės „Nordic Sugar Kėdainiai“ žemės ūkio direktoriumi Sauliumi Mozeriu (dešinėje) kalbėjo liberalai Tomas Žalpys, Eligijus Masiulis, Saulius Grinkevičius ir Saulius Sinickis.

Pirmus žingsnius į didžiąją politiką žengiantis kėdainietis Saulius Sinickis, visą dieną praleidęs su kolega partijos pirmininku E. Masiuliu, sakė gavęs neįkainuojamų politikos pamokų. „Bendravimas su žmonėmis yra labai svarbus. Juk būtina įsiklausyti į žmones, išgirsti jų džiaugsmus ir problemas. Neretai tokiuose susitikimuose politikai sulaukia labai nuoseklių ir dalykiškų patarimų bei pastabų. Aš į Seimą kandidatuoju labai gerai apsvarstęs tą žingsnį. Nenoriu būti neveiksniu sraigteliu didžiuliame mechanizme. Noriu konkrečių darbų ir rezultatų. Kadangi geriausiai išmanau teisėtvarkos sritį, tai save joje ir matau. Tačiau nemanau, kad atsiribosiu ir nuo kitų problemų. Man rūpi padėti žmonėms sulaukti ir didesnių atlyginimų, ir pensijų, ir padėti suteikti pagalbos pradedantiems verslininkams. Manau, kad jau gana tarpusavio nesutarimų. Svarbiausia turi būti bendras siekis – šalies gerovė“, – savo nuomonę apie būsimą politiko kelią dėstė S. Sinickis.
Įsiklausė į problemas

Kėdainių bendruomenės centre svečiai įsiklausė į iškeltas socialines problemas.

Kėdainių bendruomenės centre svečiai įsiklausė į iškeltas socialines problemas.

Liberalų sąjūdžio pirmininkas kiekviename susitikime su kėdainiečiais atidžiai įsiklausė į visas pastabas. „Man malonu buvo girdėti žmonių pastebėjimus ir kritiką valdžiai. Jei žmonės kalba, vadinasi, jie turi vilčių permainoms. Sutinku, kad reikia duoti daugiau savarankiškumo savivaldai kai kuriais klausimais. Tačiau taip pat negalima visko permesti savivaldybių atsakomybei. Kalbėdamas su Kėdainių rajono meru Sauliu Grinkevičiumi išgirdau pastebėjimų dėl švietimo, sveikatos, saugumo aktualijų. Turime pagaliau rasti kompromisus, kas ir kaip privaloma padaryti, kad žmonės jaustųsi tikri savo krašto šeimininkai“, – sakė E. Masiulis.

Daug įdomių faktų apie garsią Kėdainių praeitį E. Masiuliui papasakojo Kėdainių krašto muziejaus direktorius Rimantas Žirgulis (dešinėje).

Daug įdomių faktų apie garsią Kėdainių praeitį E. Masiuliui papasakojo Kėdainių krašto muziejaus direktorius Rimantas Žirgulis (dešinėje).

 

Bendraminčių liberalų susitikime netrūko kalbų apie darbo santykius, būtinus mokesčių pokyčius, santykius su emigrantais, policijos reorganizaciją, ugniagesių išgyvenimo klausimus, bendradarbiavimą su kitų politinių jėgų atstovais. Kolegos netgi diskutavo apie moralines vertybes, partnerystę bei požiūrį į vienos lyties asmenų santykius.

[tribulant_slideshow gallery_id=“154″]

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.