Atrasti ir rasti meną… Keistokai skamba. Kodėl įvairios meno išraiškos ir formos negalėtų „apsigyventi“ šalia mūsų?

Eini sau į parduotuvę ar namo skubi užsiėmęs savais reikalais ir štai čia pat groja, dainuoja, vaidina ir ne bet kaip, o profesionaliai! Liepos ir rugpjūčio mėnesiais Kėdainių kraštas mirgės nuo įvairiaspalvio meno gausybės, tereikės užsispirti ir tą meną atrasti.

A. Giniotis

Liepos 17 d. 18 val. Vilainiuose parke prie fontano aktorius, bardas, režisierius Aidas Giniotis su šaunia jaunųjų aktorių kompanija: Aiste Šeštokaite, Lyja Maknavičiūte, Urte Smulskyte, Matu Pranskevičiumi ir Džiugu Širviu kvies jus jaukiai praleisti vakarą klausantis Vytauto Kernagio ir Aido Giniočio autorinių kūrinių.

G. ir A. Arbačiauskai

Naujais atspalviais nusidažys ir liepos 18-oji. 16 val. Pelėdnagiuose UAB „Pelėdos baldai“ kieme ir 19 val. Tiskūnuose prie parduotuvės „Aibė“ muzikos ir poezijos persmelktas Agnės (violončelė) ir Giedriaus (gitara) Arbačiauskų pasirodymas bent trumpam sudrums kasdienę minčių ir darbų tėkmę.

Spektaklis „4 Mortos”

Žalioji erdvė prie požeminės perėjos Tilto g. Kėdainiuose liepos 25 d. nuo 23 val. taps mistine.Lietuvių folkloras, mistiniai ritualai sujungti su kasdienybe, mirties sąvokos tautosakoje nagrinėjimas per šiandienos pasaulio supratimą, tai užkoduota Kauno miesto kamerinio teatro spektaklyje „4 Mortos“, režisierius Darius Rabašauskas.

Spektaklis „Aplink pasaulį 2”

Nociūnuose prie sankryžos (Pelėdnagiai–Nociūnai–Beinaičiai) liepos 29 d. 15 val. mažieji kraštiečiai keliaus aplink pasaulį laivais ir lėktuvais kartu su „Labaiteatru“. Spektaklio „Aplink pasaulį 2“, kurio režisierė yra Agnė Sunklodaitė, metu žiūrovai trumpam taps ir aplankytų šalių gyventojais. Nuotykiai, dainos ir žaidimai, svarbi šios kelionės dalis, nepraleiskite!

L. Mikalauskas

Džiugi žinia ir klasikos gerbėjams, operos solistas Liudas Mikalauskas Kalnaberžėje prie tvenkinio liepos 31 d. 19 val. atliks garsių Lietuvos kompozitorių legendiniais tapusius kūrinius, kurių žodžius ir melodijas atpažįsta kiekvienas save gerbiantis lietuvis.

„Archi Quartett”

Vytauto parkas Kėdainiuose lyg magnetas traukiantis jame pailsėti tiek jaunimą, tiek vyresnio amžiaus kėdainiečius rugpjūčio 1 d. 22 val. prisipildys muzikos garsų. Keturi jauni, trykštantys energija ir talentingi klasikinės muzikos atlikėjai susibūrę į styginių kvartetą „Archi Quartett“džiugins jūsų širdis klasikine muzika.

„Folk Trio”

Rugpjūčio 14 d. 19 val. Labūnavos parke prie aukuro kurstysime jūsų meilę lietuviškam folklorui su grupe „Folk Trio“. Grupė „Folk Trio“ tai projektas, kuriame profesionalūs Lietuvos muzikantai subtiliai ir jautriai paliečia lietuvišką folklorą, prideda modernių ir klasikinių prieskonių, improvizacijų, o pateikia įvilkdami į nenuspėjamą, savitą, tačiau visada nuoširdų ir tikrą muzikinį rūbą.

Kino filmas „Pakeliui”

Kėdainių senajame aerodrome rugpjūčio 22 d. nuo 14 val. iki 22 val. kartu su gatvės menininkėmis Goda Skėryte ir Ieva Voroneckyte, kurių darbai puošia ne vieną penkiaaukštį ir stebina ne tik turiniu, bet ir masteliais, turėsite galimybę kurti piešinį ant aerodromo dangos, kurį tikrai matys ir praskrendančių lėktuvų keleiviai. Su menininkėmis apie jų darbo ypatumus ir kas įkvepia jas kurti ir imtis didelių projektų galėsite pasikalbėti 14 val., o 22 val. Kėdainių senajame aerodrome rodysime trumpametražį filmą „Renginių ciklo „(At)rask meną“ retrospektyva“ ir lietuvišką kino filmą „Pakeliui“ (režisierius Ričardas Marcinkus). Filmo pagrindinis herojus kadaise buvęs garsus dainininkas Pankas, kurį įkūnija iš Kėdainių kilęs aktorius Mantas Jankavičius, pasiekęs savo karjeros dugną netikėtai susipažįsta su mergaite, kuri tvirtina esanti jo dukra. Kaip klostysis šių dviejų žmonių likimai?.. Tai išvysite dramoje „Pakeliui“. Amžiaus cenzas – N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda. Šiuo kupinu atradimų filmu užbaigsime renginių ciklą „(At)rask meną“. Tikimės, kad šią vasarą meną atrasite, nes kas ieško tas tikrai randa.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kėdainių rajono savivaldybė. Rengėjas Kėdainių kultūros centras.

Pagal Kėdainių kultūros centro pranešimą spaudai