Po kilusio pasipiktinimo dėl tarpinių patikrinimų, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) ketina keisti žinių patikrinimo tvarką. Tarp išsakytų pastabų – pasiūlymas tarpinius patikrinimus vienuoliktokams laikyti birželio mėnesį. 

Anot ŠMSM, kaip ir dabar, tarpiniai patikrinimai sudarytų 40 proc. viso brandos egzamino. Nors šiais metais jie vyko pavasarį, nuo kitų mokslo metų būtų laikomi birželio mėnesį, kaip ir brandos egzaminai.

Ministerija tikina, kad vienuoliktokams dvejomis savaitėmis būtų sutrumpinti mokslo metai, kad pastarieji galėtų tinkamai pasirengti žinių patikrinimams.

ŠMSM akcentuoja, kad vienuoliktokai iki lapkričio 25 d. turės apsispręsti, kurių dalykų abi brandos egzamino dalis jie ketina laikyti. 

Kaip skelbta anksčiau, kovo pradžioje Lietuvos mokyklose prasidėję tarpiniai moksleivių žinių patikrinimai švietimo sistemoje sukėlė sumaištį – kai kurių dalykų užduotys buvo per sunkios, dalis neatitiko mokymosi programos. Dėl to dalis moksleivių teigė patyrę įtampą, susirūpinimu dėl vaikų sveikatos viešojoje erdvėje dalijosi ir kai kurių moksleivių tėvai.

Kilus nepasitenkinimui dėl tarpinių vienuoliktokų patikrinimų, iš švietimo, mokslo ir sporto ministro pareigų pasitraukė Gintautas Jakštas.

Siekdama išspręsti nesklandumus dėl tarpinių patikrinimų, naujoji ŠMSM vadovybė subūrė konsultacinę grupę, su kuria aptarė galimus pokyčius tarpinių patikrinimų sesijai.