Veiklūs josvainiškiai deda visas pastangas, kad gimtajame miestelyje gyventi būtų jauku ir malonu. Pirmadienį, Žolinės dieną, oficialiai pristatyta nauja josvai­niškių susibūrimo vieta – Atminties parkas. Šis pavadinimas erdvei šalia miestelio kultūros centro parinktas neatsitiktinai, mat ši vieta mena toli gražu ne pačius maloniausius istorinius įvykius. 

Atminties parke įrengtais naujais suoliukais džiaugiasi besišypsančios josvainietės. Lietus į parko pristatymą atėjusių damų nė neišgąsdino.

Atminties parke įrengtais naujais suoliukais džiaugiasi besišypsančios josvainietės. Lietus į parko pristatymą atėjusių damų nė neišgąsdino.

Pasak Josvainių bendruomenės centro vadovės Danguolės Raudeliūnienės, ši Žolinės šventė miestelio gyventojams buvo išskirtinė ir kitokia.
„Džiugu, kad Josvainių bendruomenės centras josvainiečiams padovanojo dar vieną projektą – atnaujino miestelio Atminties parką. Sutvarkėme aikštę ir minimaliai, kiek leido lėšos, aptvarkėme parką: atnaujinome suoliukus, pastatėme šiukšlių dėžes, sūpynes vaikams, yra treniruoklis suaugusiesiems. Norėjome, kad šis parkas būtų ne tik kaip istorinė atmintis, bet ir kaip šiuolaikiškas traukos centras“, – pasakojo D. Raudeliūnienė.
Atminties pavadinimas šiai vietai suteiktas neatsitiktinai – šios erdvės mena žiaurias pokario laikų kovas.

Partizanų palaidojimo vieta
„Ši vieta parku tapo tik po to, kai buvo pradėti sodinti ąžuolai partizanams atminti. Šioje vietoje yra palaidota per keturiasdešimt Ariogalos krašto bei Josvainių krašto partizanų palaikų. Kaip mes sakome, jie nėra garbingai palaidoti, jie yra tiesiog pakasti… Iki šiol yra nustatyta ir identifikuota tik 40 pavardžių. Partizanams atminti yra pastatytas paminklinis akmuo, prie kurio dažnai atvyksta žuvusiųjų artimieji“, – kalbėjo Josvainių bendruomenės centro vadovė.
Tačiau nepaisant istorinių peripetijų ši miestelio centre esanti erdvė po truputį tampa vis populiaresnė ir mėgstama josvainiškių susibūrimo vieta. Čia jau švęsta ne viena bendruomeninė šventė.

Gaivina ne tik istoriją, bet ir dabartį
Projektas, kurį finansavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, kainavo 7 tūkst. eurų. Deja, tačiau gautų lėšų visiems numatytiems darbams nepakako. Todėl vieningi josvainiškiai surėmė pečius ir, kas prisidėdami pinigais, kas savanoriška veikla, pasiryžo projektą įgyvendinti. „Pasiryžome ne tik gaivinti istoriją, bet ir dabartį. Todėl esu labai dėkinga visiems, prisidėjusiems prie projekto įgyvendinimo: seniūnijai ir jos darbuotojams, kurie rengė talkas. Esame dėkingi ir UAB „Magvita“, kuri sutiko mus nemokamai konsultuoti. Žinoma, esu be galo dėkinga ir visai Josvainių bendruomenei“, – padėkos žodžius tarė D. Raudeliūnienė.
Nauja erdve džiaugėsi ir Josvainių seniūnas Algimantas Sirvydas. „Parkas yra pačiame miestelio centre, labai patogioje gyventojams vietoje. Ją jau pamėgo ir vyresni, ir jaunesni josvainiškiai. Nors, žinoma, Josvainiuose dar yra tokių kampelių, kuriuos reikia tvarkyti“, – pasakojo į Atminties parko pristatymo šventę atvykęs seniūnas.

Prisiminti ir partizanai
Nors dangus buvo labai permainingas, skaisčią saulę vis keitė lietus, orai josvainiškiams švęsti nesutrukdė. Parke gausiai susirinkę gyventojai klausėsi UAB „Daumantai LT“ įteiktos muzikinės dovanos – Daumantų muzikantų programos. Čia koncertavo ir Butkiškės kaimo ansamblis.
Po projekto pristatymo Atminties parke prie paminklinio akmens buvo pagerbti už Lietuvos Nepriklausomybę kovoję ir žuvę partizanai.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.