Vilnius vėl pakilo finansiškai ir ekonomiškai pažangiausių bei versliausių Europos miestų reitinge. „Financial Times“ investicijų ekspertų padalinio „fDi Intelligence“ sudaryto reitingo ,,European Cities and Regions of the Future 2022/2023“ bendroje vidutinio dydžio miestų kategorijoje Lietuvos sostinė užėmė antrąją vietą – 2020 m. šiame reitinge ji buvo ketvirta.

Strategija – geriausia iš visų 

Kas dvejus metus skelbiamas ,,European Cities and Regions of the Future 2022/2023“ reitingas siekia identifikuoti perspektyviausius Europos miestus bei regionus. Vasario 17 d. paskelbtame reitinge Vilnius užėmė 2 vietą bendroje miestų kategorijoje ir daugelyje kitų kategorijų pateko į geriausiųjų dešimtukus. 

Vidutinių miestų grupės „fDi Strategy“ kategorijoje Vilnius pasirodė geriausiai ir buvo pirmas, už savęs palikęs tokius miestus kaip Edinburgas, Porto ir Vroclavas. Šioje kategorijoje vertinami nuoseklūs, strateginiai miestų investicijų pritraukimo veiksmai, skirti sukurti palankią aplinką naujiems verslams ir esančių verslų plėtrai. Vilnius geriausiai įvertintas dėl savo užsienio investicijų pritraukimo planų. Anksčiau Lietuvos sostinė šioje kategorijoje užėmė 3 vietą. 

Pasistiebė ir kitose kategorijose 

Vidutinių Europos miestų grupėje Vilnius taip pat pateko į geriausiųjų dešimtuką trijose kategorijose. Ekonomikos potencialo bei žmogiškojo kapitalo ir gyvenimo būdo kategorijose užėmė 3 vietą (2020 m. buvo 5 vietoje). O draugiškumo verslui kategorijoje sostinė parodė dar didesnę pažangą – užėmė 6 vietą, nors 2020 m. į dešimtuką išvis nepateko. 

„Vilnius jau ne pirmą kartą įrodo, kad yra vertas tarptautinio įvertinimo ir dėmesio – praėjusios vasaros pabaigoje jis taip pat pateko tarp technologiškai pažangiausių Europos miestų. Apie mūsų sostinę vis plačiau kalbama kaip apie atvirą, svetingą miestą, sukaupusį didelę patirtį, o tai padeda pritraukti užsienio verslus ir talentus. Toks sostinės ekonominio, verslo sektoriaus įvertinimas skatina ir toliau neužleisti savo pozicijos skiriant dėmesį ekosistemos auginimui, o jos dalyvius telkiant veikti kartu“, – sako oficialios Vilniaus miesto turizmo ir plėtros agentūros „Go Vilnius“ direktorė Inga Romanovskienė. 

Reitingo sudarymo komisijai buvo pateikta paraiška, kurią sudarė pandemijos suvaldymo apžvalga, praėjusių ir būsimų investicijų aprašymai, tvarumo iniciatyvos, turizmą skatinančios veiklos. Paraiškoje buvo paminėti tokie Vilniaus projektai ir iniciatyvos, kaip savivaldybės sukurtas atvirų duomenų portalas „Vilnius API“, taip pat augantys biotechnologijų, finansinių paslaugų ir ryšių technologijų sektoriai, pažangios lazerinės technologijos, „International House Vilnius“ atidarymas. Paraiškoje paminėtos ir į Vilnių pritrauktos tarptautinės įmonės „Wargaming“ bei „EPAM Systems“, taip pat apdovanojimus susišlavusi miesto įvaizdžio kalėdinė kampanija ir daugelis kitų pasiekimų. 

Apdovanojimų ceremonija, kurioje bus apdovanojami aukščiausius pasiekimus pelnę Europos miestai, įvyks kovo mėnesį didžiausioje pasaulyje nekilnojamojo turto parodoje „MIPIM“ Kanuose. 

Pagal pranešimą spaudai