Naujai asfaltuoti gatves, bet palikti netvarkytus šaligatvius – gal tai jau tampa dabartinės Kėdainių rajono valdžios tradicija? Neseniai nauja asfalto danga paklota judrioje Birutės gatvėje, atsišakojančioje nuo pagrindinės J. Basanavičiaus gatvės buvusio aerodromo, policijos komisariato, pramonės įmonių ir gyvenamųjų namų link.

Nauja asfalto danga patenkinti vairuotojai. Tačiau palei gatvę, neturinčią normalių šaligatvių ir saugiai paženklintų pėsčiųjų perėjų, vaikšto ir pėstieji. Jiems pasiekti darbus ar namus nepatogu ir nesaugu, nes šaligatvių asfalto danga vietomis visiškai sueižėjusi, duobėta. 

Be to, nauji gatvės borteliai sudėti tik vienoje gatvės atkarpoje, prasidedančioje nuo aerodromo pusės iki sankryžos su A. Mickevičiaus gatve. Kylant gatve aukštyn į kalną nuo sankryžos su pagrindine miesto gatve, liko nejudinti nei borteliai, nei šaligatviai.

Birutės gatvėje – nauja asfalto danga, seni šaligatviai.
Nauji kelio bortai sudėti tik atkarpoje nuo sankryžos su A. Mickevičiaus gatve aerodromo link.

„Stebina tokie prioritetai – argi ne svarbiau kompleksiškai sutvarkyti gatvę pradedant nuo J. Basanavičiaus gatvės, o ne nuo aerodromo pusės? Darbas nepadarytas iki galo, juk kažkada reikės naują asfalto dangą ardyti, norint sutvarkyti bortelius ir šaligatvius“, – stebisi Kėdainių rajono savivaldybės tarybos opozicijos lyderis, pirmasis tiesioginiuose rinkimuose išrinktas rajono meras Saulius Grinkevičius. Pasak jo, tai nesanti investicija į aplinką ir gerovę, o tiesiog dabartinės rajono valdžios neūkiškumas.

Birutės gatvės remontas atliktas pagal Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso plitimo sukeltų pasekmių mažinimo priemonių planą savivaldybei skirtomis lėšomis.

Kadenciją baigusį rajono merą Saulių Grinkevičių stebina toks dabartinės valdžios požiūris į gatvių tvarkymą.

Intensyvaus lengvųjų ir sunkiasvorių automobilių eismo gatvė buvo labai apleista ir duobėta. Ja nuolat dunda sunkvežimiai, kelių tarnybos technika, gyventojų, įstaigų ir gamyklų darbuotojų lengvieji automobiliai. Šioje teritorijoje yra ir parkas, ir buvęs aerodromas, teniso kortai. Tad gavus pinigų iš Vyriausybės, lėšų paskirstymo komisija 117 tūkst. eurų skyrė Birutės gatvės remontui.

Dar birželio pabaigoje savivaldybė skelbė, kad „netrukus“ Birutės gatvė sulauks naujų šaligatvių ir kad vyksta jų projektavimo darbai. Tačiau kol kas žmonėms vaikščioti tenka netvarkytais šaligatviais, kaip ir už tuos pačius „pandeminius“ pinigus anksčiau išasfaltuotos Liepų alėjos gyventojams. Nuo liepos mėnesio suremontuotoje alėjoje ir šiandien pavojų kelia susidėvėję ir aplūžę gatvės borteliai, sueižėjusi šaligatvių danga ir nelygumai. Kėdainių rajono savivaldybės mero patarėja ryšiams su visuomene Jorūnė Liutkienė tuomet paaiškino, jog gatvių danga keičiama iš vienų lėšų, o šaligatviai – iš kitų. „Tikrai bus daroma“, – tikino savivaldybės vadovo atstovė. Tačiau iki šios dienos Birutės gatvėje pakeista tik asfalto danga, o šaligatviai – nesutvarkyti.

Panašios naujienos