Sergamumas gripu ir viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis pasiekė epideminį lygį. Penktą šių metų savaitę (vasario 1-7 dienomis) Kėdainių rajone sergamumas gripu ir ŪVKTI pasiekė epideminį lygį.

gripasŠių metų 5-ąją savaitę (vasario 1-7 d.) sergamumo rodiklis buvo 108,22 atvejų 10 tūkst. gyventojų per savaitę. Kėdainių rajone užregistruoti 49 gripo atvejai. Ši infekcija diagnozuota 21 vaikui ir 28 suaugusiesiems, 43 miesto ir 6 rajono gyventojams.

Išaugo ir sergamumas ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI). Per savaitę užregistruoti 482 jų atvejai. Didžiąją dalį sergančiųjų (73, 82 proc.) sudarė vaikai iki 18 metų amžiaus. Susirgimai gripu sudarė 9,2 proc. visų susirgimo atvejų.

Svarstoma dėl gripo epidemijos paskelbimo rajone.

Primename, kad sergamumas gali būti laikomas epideminiu, kai sergamumo gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) rodiklis yra ne mažesnis kaip 100 atvejų /10 tūkst. gyventojų per savaitę, o klinikinių gripo atvejų skaičius sudaro apie 30 proc. visų registruotų gripo ir ŪVKTI atvejų.

Norint išvengti užsikrėtimo šiomis infekcijomis ir sumažinti jų plitimą, visiems patariama laikytis gripo sezonui skirtų rekomendacijų:

• Dažnai plauti rankas;
• Vengti sąlyčio su sergančiais asmenimis;
• Vengti masinio žmonių susibūrimo vietų;
• Kosint ir čiaudint prisidengti burną;

Sloguojant naudoti vienkartines nosines, kurias panaudojus iškart išmesti;
• Neplautomis rankomis stengtis neliesti akių, nosies ir burnos;
• Gerai vėdinti patalpas;
• Susirgus kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, gerti daug skysčių, likti namuose.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.