Kėdainių krašto muziejaus Tradicinių amatų centre Arnetų name veikia tautodailininko Artūro Narkevičiaus medinių druskinių paroda. Joje – kelios dešimtys dėmesį prikaustančių eksponatų.

Pasak paties meistro, kadaise tokios druskinės būdavo labai populiarios, jas buvo įprasta dovanoti mamai ar merginai, medinė druskinė būdavo ir jaunamartės kraičio dalis. Dabartiniais laikais tokią druskinę gali pamatyti retai kur, nes daugiau žmonių dabar linksta į modernumą.

A. Narkevičius sakė medines druskines kuriantis iš beržo, ąžuolo ar kito lapuočio medžio. Kiekviena druskinė vis kitokia, turinti savą simboliką.

„Pavyzdžiui, yra druskinė, skirta žydams, kita, viena naujausių – Ukrainai. Pastarąją puošia herbas ir tradicinė „višivanka“, – pasakojo meistras.

Kūryba – labai įvairiapusė

Kaimyniniame Jonavos rajone, Žeimiuose gyvenantis ir kuriantis A. Narkevičius garsėja savo nagingumu.

Nuo 1996 m. jis sukūrė per 50 memorialinių paminklų – kryžių, stogastulpių, pastatytų prie sodybų, kryžkelių, krašto atminimo vietų. Šiuo metu kaip tik baigia kurti Pavasarininkų kryžių, kuris jau kitą mėnesį bus pastatytas Šėtos miestelyje prie bažnyčios. Šis žmogus taip pat drožia prieverpstes, žaislus, kaukes, šaukštus, rankšluostines, įvairius buities rakandus, lauko baldus.

A. Narkevičius – keliolikos tautodailės Lietuvos rekordų autorius. Jo rankomis sukurtas ilgiausias medinis žaislas, didžiausias rekežis, ilgiausia riešutų gliaudyklė, gausiausias suvenyrinių kaukių rinkinys, mažiausia kaukė, mažiausias margučių ridenimo lovelis, mažiausia rankšluostinė, mažiausia kultuvė ir kt.

Tautodailininkas, medžio drožėjas Artūras Narkevičius yra tautinio paveldo produktų tradicinis amatininkas, senųjų kryždirbystės ir pynimo amatų puoselėtojas, kraštotyrininkas. Jo darbai buvo eksponuojami ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Kviečia kėdainiečius į parodą

A. Narkevičiaus sukurtų medinių druskinių paroda Kėdainių krašto muziejaus Tradicinių amatų centre Arnetų name (Radvilų g. 21) bus eksponuojama visą mėnesį – iki gegužės 19-osios.

R. Valionio nuotraukos

Panašios naujienos