Kėdainių krašto muziejaus Amatų centre Arnetų name iki rugpjūčio 31 dienos eksponuojama užburianti
ukmergiškio medžio drožėjo, Lietuvos tautodailininkų sąjungos nario Rimanto Zinkevičiaus medinių angelų paroda.

Pasaulio įvairovė
Parodos pavadinimas „Pasaulio medžio angelai“ atspindi drožyboje naudotos medienos įvairovę: pasirodo, mediniai angelai išdrožti ne tik iš lietuviškų obelų, kriaušių, tujų, bet ir kitose šalyse augančių medžių.
„Medžio drožyba – mano darbas, poilsis ir pragyvenimo šaltinis. Mūsų planetoje auga daugybė įvairiausių medžių. Jie labai įvairūs: dideli, maži, aukšti, stori, ploni. Mes juos matome augančius, žaliuojančius, rudenį pakąstus šalnos, žiemą – plikomis šakomis. Pavasarį jie vėl atgyja gražia žaluma ir vėl džiugina mus. Tačiau medis dar turi ir savo vidų – medieną. Ji labai įvairi. Kiek­viena medžio rūšis turi savo spalvą, tekstūrą ir kietumą. Drožiu angelus, norėdamas Jums parodyti mūsų planetoje augančių medžių medienos grožį ir įvairovę. Būdamas svečioje šalyje visuomet stengiuosi surasti toje šalyje augančio medžio gabalėlį ir sugrįžęs į namus drožiu iš jo angelą“, – taip savo kūrinių parodą pristato autorius.


Drožyba – visas gyvenimas
Ukmergiškis Rimantas Zinkevičius dailės mokslus pradėjo Vilniaus vaikų dailės mokykloje, vėliau mokėsi Kauno St. Žuko taikomosios dailės technikume. 1975 m. pradėjo dalyvauti tautodailininkų rengiamose parodose, 1979 m. įstojo į Lietuvos tautodailininkų sąjungą, nuo 1981 m. vadovauja Ukmergės tautodailininkų draugijai.


Skulptoriaus darbų yra „Raganų kalne“ Juodkrantėje, „Atminties take“ Birštone, „Vestuvių kalne“ Utenoje, Liogino Šepkos parke Rokiškyje ir kitose Lietuvos miestų ir kaimų vietose. Tęsdamas kryždirbystės tradicijas, R. Zinkevičius yra sukūręs daugiau kaip 200 monumentalių skulptūrų, kryžių ir koplytstulpių. Daug skulptoriaus kūrinių yra įsigiję įvairūs muziejai Lietuvoje ir užsienyje.


Skulptorius R. Zinkevičius yra 2010 ir 2017 metų respublikinės medžio drožėjų darbų konkursinės parodos Liongino Šepkos premijai laimėti laureatas. Lietuvos liaudies kultūros centro konkurso „Aukso vainikas“ 2005 metų vaizduojamosios dailės ir 2010 metų kryždirbystėje laureatas.
2017 metais medžio drožėjui suteiktas Ukmergės miesto garbės piliečio vardas. „Medžio drožyba yra mano darbas ir mano poilsis. Džiaugiuosi, kad galiu dirbti šį darbą – tai mano gyvenimas, mano gyvenimo prasmė“, – sako parodos „Pasaulio medžio angelai“ autorius R. Zinkevičius.

One Response

  1. Laima

    Kiekvienas mes turime savo Angelą sargą, kuris lydi mus visą gyvenimą.

    … Rytais jau ima kvepėti rudeniu. Ar pastebėjot oras kitaip kvepia? Ir laikai tą gyvenimą rieškutėse kaip prinokusių javų žiupsnį, o jis teka, teka, teka pro pirštus! Ir sėjasi kažkur. Kažkur kažkas dygsta. Arba ne. Ir ką čia be pasakysi… Gal tik… Ar matėt? Rugpjūtį naktimis krenta žvaigždės!

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.