„Jaučiamės kaip Kalėdų sulaukę baigiantis gegužei. Tokio grožio dar nebuvome matę. Norime su visais pasidalinti mūsų gatvėje augančios eglės grožiu – tokių žiedų mes dar nematę. Tad juokaujame, kad mūsų eglė pati pasipuošė tarsi kalėdinė, tik va, laikas nežiemiškas“, – juokėsi aristaviškė Elvyra Činikienė.

Aristaviškiai džiaugiasi eglės žiedais.

Netikėtą pavasario dovaną – žvilgsnius prikaustančius prisirpusios vyšnių spalvos žiedus – aristaviškiai pamatė ant Gegužinės gatvėje prie penktuoju numeriu pažymėto namo augančios eglės. Tas medis čia auga jau 36 metus, tačiau pražydo pirmą kartą. „Ta mūsų eglė užaugo jau didžiulė, gal net kokių dvylika metrų pasiekė. Kažkada su kaimynais net kalbėjome, kad gal ją reikia nupjauti ir pasodinti naują medelį. Tačiau niekas taip ir nesiryžo pradėti tų darbų. Dabar visi džiaugiamės, kad pjūklo nepaėmėm. Už tai eglė mums atsidėkojo nuostabiais žiedais“, – sakė E. Činikienė.

Aristaviškių teigimu, dar sovietmečiu Aristavoje nebuvo gailima dėmesio apželdinimui. Kaimas buvo gražinamas ir puošiamas įvairiais medžiais, krūmais, daugiamečiais augalais.

Pirmąkart pražydusi eglė auga jau 36 metus.

Anot E. Činikienės, Aristavos apželdinimu prieš keletą dešimtmečių rūpinosi dabar jau šviesios atminties Aleksandra Pocaitienė. Moteris stengėsi kaime pasodinti kuo įvairesnių medžių. „Puikiai prisimenu, kaip kažkada kaimynė Elena Lapienienė pasakė, kad visi medžiai žydi, tad mes sulauksime ir šitos eglės žiedų. Tada net nusijuokiau, kad tokio laiko turbūt nebus. O dabar visi vaikštome galvas užvertę ir gėrimės eglės žiedais, kurie nutūpę medžio viršūnėje“, – sakė E. Činikienė.

Moteris pasidžiaugė, kad kaimo žmonės rūpinasi savo namų aplinka. Kasmet Aristava vis gražėja: „Aristaviškiai myli grožį ir netingi aplinkos tvarkytis. Mūsų žmonės labai darbštūs. Turime šaunių lyderių, kurie užkrečia gerais darbais, tad belieka tik palaikyti puikias idėjas.“

Miškininkų teigimu, eglės žydėjimas nėra labai retas reiškinys. Paprastai jos žydi pramečiui, kai subręsta. Tad aristaviškiai gali tikėtis, jog dabar eglės žiedų sulauks dažniau.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.