Europos Sąjungai (ES) į sankcijų sąrašą įtraukus netiesioginį Kėdainių fosforo trąšų gamyklos „Lifosos“ savininką Rusijos oligarchą Andrejų Melničenką, įmonės sąskaitos areštuotos. Tai BNS patvirtino Kėdainių meras Valentinas Tamulis ir pati įmonė. 

„Šiuo metu gamykla funkcionuoja, šiandien dar niekas darbuotojų neatleidžia, bet jiems sąskaitų areštas uždėtas, jų veikla kaip ir sustabdyta“, – BNS sakė V. Tamulis. 

„Situacija labai problematiška nes „Lifosoje“ dirba per tūkstantis žmonių, o jų vidutinis atlyginimas buvo virš 2,4 tūkst. eurų, kai mūsų rajone vidutinis atlyginimas yra apie 1,5 tūkst. eurų, tai jeigu visiškai sustotų tokia įmonė, tai labai stipriai atsilieps visam mūsų rajonui“, – kalbėjo Kėdainių meras. 

Pati bendrovė ketvirtadienį pranešė, kad kol kas tęsia veiklą ir sieks išsaugoti darbo vietas. 

Pasak Kėdainių mero, trąšų gamykla ne tik įdarbino per tūkstantį žmonių, bet ir per „Panevėžio energiją“ aprūpino šiluma  miestą.

„Taip, miestas yra šildomas „Lifosos“, jei ji sustoja, tą šilumą „Panevėžio energija“ turės iš kitur gauti. Aišku, tada ir šilumos kaina galėtų būti didesnė“, – sakė miesto meras V. Tamulis.

Pasak „Panevėžio energijos“  generalinio direktoriaus Petro Diksos, įmonė yra pasirengusi, jei „Lifosa“ nebetiektų šilumos ir teigė, kad kol kas šilumos kaina nesikeis.

„Lifosos“ viešųjų ryšių specialistas Nauris Vilkevičius sako, kad šilumos tiekimas miestui dar nėra nutrauktas. 

„Gali taip būti, bet dar nėra nutrauktas tiekimas, situacija kinta labai greitai, todėl dar komentuoti nereikėtų“, – BNS sakė  N. Vilkevičius.

Ketvirtadienį savo feisbuko puslapyje bendrovė taip pat išplatino pranešimą: „Reaguodama į susidariusią tarptautinę padėtį, Kėdainių fosforo trąšų gamybos bendrovė „Lifosa“ svarbiausiu savo prioritetu laiko darbo vietų išsaugojimą. „Atidžiai stebime visus tarptautinius procesus ir įvykius, dėl padėties regione konsultuojamės su atsakingomis Lietuvos institucijomis. Esame numatę ir pasirengę įvairiems tolesnės įmonės veiklos scenarijams, kurių imsimės atsižvelgdami į tarptautinę situaciją, padėtį rinkoje ir Lietuvoje. Šiuo metu darome viską, kas priklauso nuo mūsų, kad „Lifosa“ išlaikytų daugiau kaip tūkstantį darbo vietų gamykloje. Laukiame situacijos išaiškinimo iš Lietuvos valstybės institucijų“, – teigia Rimantas Proscevičius, AB „Lifosa“ generalinis direktorius.

„Lifosos“ akcijas nuo 2014 metų netiesiogiai valdo Rusijos koncernas „Eurochem“, priklausantis su Vladimiro Putino aplinka siejamam A. Melničenkai. „Eurochem“ registruotas Šveicarijoje, Cūge. 

Panašios naujienos