Dovanų įteikimas yra senas ir prasmingas paprotys, kuris padeda parodyti dėkingumą, meilę, pagarbą ir kitus jausmus. Tinkamai parinkus dovanas galima sustiprinti santykius ir sukurti teigiamą atmosferą. Tačiau yra keletas etikos normų, kurių reikėtų laikytis dovanojant dovanas, kad išvengtumėte nesusipratimų ar net įžeidimo.

Apie dovanų įteikimą darbuotojams konsultuoja etiketo specialistas Povilas.

Privalumų – daug

Verslo dovanos darbuotojams – papildomos išlaidos. Dėl to dažnai verslininkai labai atidžiai įvertina – ar jas dovanoti. Visgi, šiuo atveju papildomos išlaidos gali atnešti tikrai daug naudos. Juk lojalus darbuotojas – aukso vertės, kadangi jis „augina“ verslą.

„Dovanos gali būti puikus būdas parodyti savo darbuotojams, kad jūs vertinate jų sunkų darbą ir atsidavimą“,- teigia Povilas.

„Darbo vietoje labai svarbu jausti pagarbą. Ir itin reikšminga, kad kiekvienas darbuotojas ją jaustų, o ne tik tie, kurie užima aukštas pozicijas. Dėl to reikia dovanėles įteikti visiems nepriklausomai nuo to – kokias pareigas jos užima. Ir jokiu būdu negalima valytojai įteikti tik smulkmena, o pardavimų vadybininkui – masyvią, brangią dovaną. Etiketas reikalauja lygybės“,- priduria.

Mažos dovanėlės taip pat gali padėti sukurti bendruomenės jausmą ir sustiprinti komandinę dvasią. Šiais laikais yra labai daug kalbama apie darbuotojų bendruomeniškumą. Tikrai ne kiekviena įmonė stengiasi burti komandą tokią glaudžią, kad ji būtų kaip šeima. Tačiau išlaikyti santarvę – labai naudinga.

„Laimingi ir įvertinti darbuotojai paprastai būna produktyvesni. Juk miela maža dovana per įvairias šventes, o gal net ir šiaip, be priežasties – tikrai nudžiugina kiekvieną“,- teigia etiketo specialistas.

Gera idėja – aukso verta

Jeigu nusprendėte, kad dovana darbuotojams tikrai vertinga padėka ir dėmesio parodymas – svarbu nuspręsti dėl daikto, kuris bus įteikiamas. Kuo artimesni jūsų santykiai su darbuotoju – tuo asmeniškesnę dovaną galite dovanoti. Ypač puikiai atrodo verslo dovanos su logotipu. Tam tikra prasme tai tampa tarsi reklama verslui ir primena darbuotojams, kad jie visada turi galimybę kreiptis pagalbos į vadovą.

„Pasirinkite tokią dovaną, kuri atitinka darbuotojo pomėgius ir interesus. Kuo geriau asmuo yra pažįsdamas – tuo rasti jam tinkamą dovaną bus paprasčiau. Jeigu tiksliai nežinote, kas žmogui patinka – galite pasiklausinėti. Toks asmeniškumas – tikrai nudžiugins Jūsų komandos narį“,- teigia Povilas.

Kad ir ką nuspręsite dovanoti, tai įteikite asmeniškai ir kartu su nuoširdžiu palinkėjimu. Tuomet dovana bus jaukesnė ir kels darbuotojui geresnes emocijas. Pasikartosime, kad tai galioja visiems nepriklausomai nuo to – kokias pareigas jie užima.

„Šiuo metu gana mėgstama dovanos forma yra paramos už tą asmenį įteikimas. Visgi, paramos dovana nėra tinkamas būdas parodyti, kad jums rūpi gavėjas ir jo vertybės. Dažniausiai daugelis kur kas mieliau patys renkasi – kam teikti paramą, tad jiems labiau patiktų gauti dovaną, kuri orientuota į juos“,- pataria etiketo žinovas.

Dovanėlių pasirinkimas labai dažnai priklauso ir nuo Jūsų biudžeto. Kai ieškote nors pigesnio – puikiai tiks graviūromis puoštos žvakės, puodeliai, taurės, USB laikmenos ir t.t. Kai biudžetas yra didesnis – galite įteikti ausines, kolonėles, išmaniuosius laikrodžius ir t.t. Vietoj daiktinių dovanų galite dovanoti nepamirštamą patirtį, pavyzdžiui, vakarienę restorane, bilietus į renginį ar kitokį užsiėmimą.

Parodykite darbuotojams, kad jie jums yra svarbūs. Įteikite mažas smulkmenas ne tik per šventes, tačiau ir be priežasties. Juk jos gali paprasčiausiai pakelti nuotaiką ir padidinti jų produktyvumą.

Užs. Nr. 365.