Jau metai, kaip netyla diskusijos dėl to, kas turi prižiūrėti daugiabučiams namams priskirtas teritorijas – patys savininkai ar seniūnijos, panaudodamos savivaldybės biudžeto lėšas? Šią savaitę prasidėjo rajono gyventojų apklausa, kuria siekiama objektyviai išsiaiškinti kraštiečių požiūrį į daugiabučių namų aplinkos priežiūrą.

Nori atsiklausti žmonių

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis pabrėžė, kad gyventojams nutarus patiems prižiūrėti daugiabučių namų aplinką, gyvenvietės pagražėtų, nes dabar tam naudojamas lėšas seniūnijos panaudotų viešosioms erdvėms tvarkyti.

„Kadangi rajono biudžetas surenkamas iš mūsų pačių sumokamų mokesčių, norime atsiklausti gyventojų, kaip turėtų būti išleidžiami šie pinigai“, – teigia rajono savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis.

Kaip paaiškino administracijos direktorius, pavyzdžiu pateikdamas miesto seniūniją, šiuo metu biudžeto lėšomis seniūnijos samdoma įmonė visus metus valo šaligatvius ir kelkraščius prie daugiabučių namų, šienauja ir išveža žolę, surenka šiukšles prie daugiabučių, genėja medžius, išveža žaliąsias atliekas.

Suskaičiavus, kiek toji priežiūra vidutiniškai atsieina vienam butui, paaiškėjo, kad suma per metus nesiekia 5 eurų. Tad jei kėdainiečiai patys taps savo daugiabučių kiemų šeimininkais, šie darbai vieno buto savininkams vidutiniškai atsieis iki 5 eurų per metus.

Mieste suformuoti visi sklypai

„Paslaugą teikianti įmonė dar praėjusiais metais garantavo, kad paslaugos kainos nekels, tačiau daugiabučių gyventojai gali sudaryti sutartis ne tik su šia, bet ir su kitomis įmonėmis arba tvarkytis patys. Tokių pavyzdžių jau yra nemažai“, – pastebi O. Kačiulis.

Mieste ir rajone yra daug daugiabučių, kuriuose gyvenantys žmonės patys prižiūri, puoselėja ir puošia savo aplinką, tad jiems jokio naujo mokesčio neatsiras. O kokią teritoriją reikėtų prižiūrėti, bendrijoms nėra jokia paslaptis, nes, pasak savivaldybės Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjo Daliaus Ramono, parengus miesto detalųjį planą visi namai jau turi suformuotus sklypus su aiškiai nustatytomis ribomis.

„Detaliųjų planų dar nėra visose kaimiškosiose seniūnijose, todėl tokiu atveju žmonės rūpintųsi faktiškai naudojama teritorija, tačiau ne daugiau kaip 20 metrų atstumu nuo pastatų išorinių atitvarų“, – sakė teisininkas.

Gražėtų gyvenvietės

Jei daugiabučių gyventojai pripažintų, kad būti savo kiemo šeimininkais yra natūralu, visi pajustų daug didesnę tokio pasirinkimo naudą. „Miestas ir gyvenvietės gražėtų, nes už daugiabučių teritorijų priežiūrai skiriama lėšas seniūnijos skirtų daugiau dėmesio parkams, paupiams ir kitoms viešosioms erdvėms tvarkyti. Galimybės iš karto prasiplėstų“, – pabrėžė savivaldybės administracijos direktorius.

Be to, daugiabučių aplinkos tvarkymui išleidžiama suma bus panaudota daugiabučių gyvenamųjų namų savininkų bendrijų rėmimo programai. Savivaldybė numato šias lėšas panaudoti ir infrastruktūros tvarkymui – šaligatvių, kiemo asfalto dangos atnaujinimui.

Išreikšti nuomonę – visą rugpjūtį

Savivaldybės ir seniūnijos darbuotojai atliks apklausą rugpjūčio mėnesį. Pasak Apklausos komisijos pirmininko pavaduotojo, Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjo Daliaus Ramono, apklausa vykdoma atrankos būdu atrinktų kraštiečių namuose. Kaip atlikti apklausą, metodinę pagalbą suteikė sociologinių tyrimų bendrovė „Baltijos tyrimai“.

Prisistatydami darbuotojai turi pateikti savo tarnybinius pažymėjimus ir apklausiamam žmogui pateikti tik savivaldybės antspaudu patvirtintas anketas. Jose informuojama apie vykdomos apklausos tikslą ir prašoma atsakyti, kuriai nuostatai žmogus pritaria – kad teritoriją prižiūrėtų patys savininkai ar seniūnijos. „Jokių kitų klausimų negali būti uždavinėjama, o apklausiamas žmogus turi laisvai anketoje pasirinkti atsakymą“, – teigė D. Ramonas.

Numatoma apklausti 1000 gyventojų – tokios imties apklausos rezultatų patikimumas yra 95 proc. Apklausos rezultatai bus rekomendaciniai savivaldybės tarybai apsisprendžiant, kaip turėtų būti tvarkomos miesto ir kitų gyvenviečių teritorijos.

Panašios naujienos

4 Responses

 1. Nusibodo

  Kelintą kartą apklausa? Kiek dar metų temps kaip gumą sprendimo priėmimą? Ši tema geriausiai demonstruoja visišką valdžios neįgalumą

  Atsakyti
 2. Vilma

  Paslaugą teikianti įmonė jau dabar kelia mokesčius. Kačiulis vėl pademonstravo savo nekompetenciją…. Beje tarp DNSB gyventojų ir valdžios kilo konfliktas dėl primestos prievolės tvarkyti daugiabučiams namams faktiškai nenaudojamus, perteklinius valdiškus žemės plotus. Taip atsitiko parengus detaliuosius miesto planus nesuderinus su daugiabučiais namais. Šioje vykdomoje apklausoje vaizduojamas tikras cirkas. Ko jie klaus? privačių namų savininkus? Kurie užsitvėrę savo žemę tvoromis? Beje privačių namų savininkams neprimesta prievolė už savo tvoros tvarkyti valdiškus žemės plotus. O kodėl?

  Atsakyti
 3. kokybiški

  Taip ir turi būti, kas gyvens tas ir tvarkosi. O dar svarbu ir kaip nori įsirengti, kai norės pasitvarkys patys ir dar kokybiškiau.

  Atsakyti
 4. kaina

  Ir patiems gyventojams reikia spręsti, vis tik dauguma dalykų atsimuša į kainą. Mums kotedžus tvarkė, visiems vienodas markizes užsakė, na aš norėjau kitokių, kur buvau dexteroj išsirinkus. Tai manau tikrai kiekvienas žmogus turi pasisakyti ir išsirinkti..

  Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.