Visą Lietuvą sukrėtė protu nesuvokiama tragedija, nutikusi šių metų pradžioje. Naktį iš penktadienio į šeštadienį Pelėdnagių seniūnijoje, Saviečių kaime, 36 metų vyras įmetė savo du kūdikius į šulinį. Abu vaikai mirė.

Kėdainių rajono mero Sauliaus Grinkevičiaus (dešinėje) iniciatyva aiškintasi, ar buvo galima išvengti skaudžios tragedijos.

Kėdainių rajono mero Sauliaus Grinkevičiaus (dešinėje) iniciatyva aiškintasi, ar buvo galima išvengti skaudžios tragedijos.

Po nelaimės vyras išvežtas į policijos komisariatą, kitą dieną į Kauno apylinkės teismą atvežtas Aurelijus sužinojo, kad teismas patenkino prokurorų siūlymą – jis bus suimtas trims mėnesiams. Tai ilgiausias leistinas terminas. Už tokį nusikaltimą vyrui gresia laisvės atėmimas iki gyvos galvos.

26 metų vaikų mama dėl išsekimo atsidūrė medikų priežiūroje.

Kadangi šeimoje auga dar du vyresni vaikai, tai jie palikti prižiūrėti močiutei, gyvenančiai Jonavos rajone. Koks bus tolesnis vaikų ir jų mamos likimas, paaiškės artimiausiu metu.

Policijos pareigūnai apie įvykį kalbėjo gana kukliai, nes vyksta ikiteisminis tyrimas.

Policijos pareigūnai apie įvykį kalbėjo gana kukliai, nes vyksta ikiteisminis tyrimas.

Ar nelaimės buvo galima išvengti?

Po šios tragedijos tyrimų ėmėsi daugybė institucijų. Ne vieną pasitarimą sušaukė aukščiausioji šalies valdžia, abejingi nelaimei neliko ir Kėdainių rajono vadovai bei specialistai. Pirmadienį ryte jie susirinko į skubų pasitarimą ir ieškojo atsakymų, kodėl nutiko tokia nelaimė.

„Pirmiausia reiškiu užuojautą tragedijos ištiktai šeimai ir jų artimiesiems. Mes susirinkome diskusijai, kad išsiaiškintume, ar viskas buvo padaryta, kad nelaimės būtų išvengta. Akivaizdu, kad trūksta bendradarbiavimo tarp institucijų ir, panašu, neišlaikytas bendruomeniškumo egzaminas – po tragedijos daugelis pradėjo kalbėti, kad toje šeimoje smurtauta, tačiau iki tol jokių pranešimų nebūta. Kėdainių krašto žmonės žino, kad trečiadieniai yra mero priėmimo diena. Kiek dirbu šį darbą, nesulaukiau nė vieno pastebėjimo, kad kaimynų šeimose yra kažkokios smurtinės problemos. Vadinasi, mes dar esame abejingi kitiems. Rajone yra per 200 socialinės rizikos šeimų, jose auga per 500 vaikų. Turime jiems skirti dar daugiau dėmesio negu dirbta iki šiol. Jau artimiausiu metu kalbėsimės su seniūnaičiais, kaimų bendruomenių pirmininkais, raginsime būti akylus ir pilietiškus – jei matomos kokios negerovės, būtina apie jas informuoti atsakingas tarnybas“, – sakė rajono meras Saulius Grinkevičius.

Pelėdnagių seniūnas Valentinas Tamulis pasakojo, kad Aurelijaus ir Linos šeima buvo socialinės rizikos šeimų sąraše, bet nebuvo degradavusi.

Pelėdnagių seniūnas Valentinas Tamulis pasakojo, kad Aurelijaus ir Linos šeima buvo socialinės rizikos šeimų sąraše, bet nebuvo degradavusi.

Elgesio nuspėti neįmanoma

Pelėdnagių seniūnijos socialinė darbuotoja su rizikos šeimomis Violeta Tamulienė ne kartą lankiusi Aurelijaus ir Linos šeimą teigė nepastebėjusi, kad tuose namuose būtų problemų: „Namuose buvo šilta, vaikai aprengti, pavalgydinti. Vyras rūpinosi vaikais, juos prižiūrėdavo, kai mama buvo išvažiavusi į Jonavos rajoną. Pagrindo paimti vaikus iš tos šeimos tikrai nebuvo. Socialiniai darbuotojai, pažiūrėję, į žmones negali nuspėti jų elgesio. Aurelijaus elgesyje agresijos nemačiau. Gaila, kad jeigu smurto toje šeimoje buvo ir kažkas apie tai žinojo, buvo tylima.

Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Vilima Jucevičiūtė antrindama socialinei darbuotojai teigė, kad Aurelijaus elgesyje problemų nematė: „Gaila dėl nelaimės, tačiau jos nuspėti mes negalėjome. Mano turimomis žiniomis atsakingi darbuotojai padarė tai, ką turėjo padaryti. Socialinė darbuotoja bei policijos igaliotinis Aurelijaus ir Linos šeimą lankė be išankstinio perspėjimo dar dažniau negu priklausė pagal įstatymus. Duomenų apie girtavimą mes neturėjome, o moteris kategoriškai neigė smurtą. Dabar aiškinsimės, kur ir kaip Lina planuos gyventi. Jei ji liks Kėdainių rajone, mes jai padėsime. Jei moteris nutars likti Jonavos rajone, tada talkinsime kolegoms jonaviškiams.“

About The Author

Related Posts

3 komentarai

 1. As

  Manau, kad darbuotojai ne tik apie savo darbo kokybiskuma turetu sneketi pasakydami, kad lankesi dazniau nei priklause, bet klausimas, kaip vykde pagalba, tyrima sioje soc remtinoje seimoje. Ar bendrauta su vyresniais tos seimos vaikuciais, atskirai nuo tevu? Daznai tokio amziaus vaikai labai daug gali papasakoti,kas vyksta seimoje. Kitas dalykas, juk yra kaimynai,kurie gali daug papasakoti. Jei buta kalbu, ir tos kalbos pasieke soc rupybos darbuotojus, tai kodel nebuvo pradetas issamesnis tyrimas, nei pokalbis su nukentejusiaja moterimi. Seniunas pasakoja,kad ji bego is namu ne karta, ne karta jos ieskota. Tai ar cia normalios seimos modelis?! Ar aiskintasi, kodel ji bego? Ar bendrauta ir aiskinta,kad tai vaiku palikimas traktuojamas, kaip vaiku neprieziura. Galbut ir policijos pareigunai yra lankesi ar gave iskvietimus i ju seima, kodel tuomet jie nebendradarbiauja su vaiku teisiu tarnybomis? Is patirties zinau, kad atvyke pareigunai raminti seimini kivirca ir rade jo metu vaikucius seimoje, NIEKUOMET nepranesa atatinkamom institucijoms. Toliau, keturi vaikuciai soc rizikos seimoje.. Seima gyvana labai skurdziai, vaiku nemazai. Ar bendrauta su psichologais, seimos terapiautais, kurie teiktu pagalba seimai? Galbut siulytu prevencines priemones… Gal pats laikas butu apie vaiku teises kalbeti garsiau ir svietimo istaigose, sviesti, suteikti ziniu, kaip tevai gali ir negali elgtis su savo mylimais vaikais. Soc rupybos sistema buksuoja placiu lygmeniu.

  Atsakyti
 2. Na

  Seniūnas televizijos laidoje“ Dėmesio centre“ tą šeimą nupiešė vos ne kaip pavyzdingiausią. Taip gi ir tarnybų, stebinčių ją, darbas nepriekaištingas.Tačiau kaimynai kalba visiškai kitaip. Tai kieno gi teisybė?

  Atsakyti
 3. Ada

  Kokie dar kaimynai? Argi nematet, kad seima gyvena vienkemy? kaimynai – tai tas kartu geres pijokas? seima beveik su nieko nebendravo, i renginius neidavo. apie kokius kaimynus galima kalbeti, kai troba stovi vidury lauku????

  Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.