Ketvirtadienį popiet ant kojų sukeltos nemažos Kėdainių miesto ir rajono ugniagesių gelbėtojų pajėgos. Jos skubėjo į buvusio karinio aerodromo teritoriją, kur užsidegė didžiulė pjuvenų krūva.

Biokurą pagrindiniame lėktuvų pakilimo take sandėliavo UAB „Vudimeksus“. Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos išplatintame pranešime teigiama, kad pjuvenos buvo supiltos ant žemės maždaug 500 metrų ilgio ir 30 metrų pločio krūvoje. Joje pastebėta keletas atskirų smilkstančių židinių. Atviros liepsnos nebuvo. Tačiau, tai vis tiek sukėlė nemažai nerimo, nes, negana to, kad pjuvenos užsidega savaime, smilksta lėtai, bet kada gali atsirasti nauji židiniai, šalia buvo sukrauta nepjautos medienos rietuvė. Ji – apie 7 metrų aukščio, 500 metrų ilgio ir 20 metrų pločio. Baimintasi, kad ugnis gali persimesti į šią rietuvę. O tada jau būtų didelė bėda.

Privertė paplušėti

Į gaisravietę išsiųstos net 3 ugniagesių komandos iš Kėdainių miesto, Pramonės rajono ir Dotnuvos. Likviduoti gaisrą padėjo ir įmonės darbuotojai su dviem krautuvais. Per naktį gaisravietėje budėjo ugniagesiai gelbėtojai su autocisterna. Net ir šiandien gaisravietėje darbai tęsiami. Perkasamos ir vandeniu laistomos pjuvenos, žeminamas sąvartos aukštis, kad krūvos vidus nekaistų ir neatsirastų naujų židinių.

Ar nebus kaip Radviliškyje?

Kaip valdoma situacija gaisravietėje stebėjo ir Kėdainių rajono savivaldybės administracijos mentorius Stasys Okunevičius, kuris atsakingas už civilinę ir priešgaisrinę saugą rajone. Jo teiravomės, ar didelė grėsmė buvo kilusi mūsų miestui?

„Medžio drožlių sąvartos turi tokią sąvybę, kad gali savaime užsidegti. Kai sudrėksta apatinis sluoksnis, pjuvenos kaista ir krūvoje atsiranda smilkstantys židiniai. Tai tokie židiniai vakar buvo pastebėti ir nedelsiant imtasi priemonių gaisrui suvaldyti. Tokiais atvejais, pradžioje atviros liepsnos nebūna, bet jei nieko nebūtų daroma, grėstų didelė nelaimė. Turbūt prisimenate, kiek bėdų turėjo Radviliškis, kai užsidegusios pjuvenos smilko ilgą laiką, o miestas ir jo apylinkės skendėjo dūmuose. Stebime, kad tai nepasikartotų Kėdainiuose“, – tvirtino S. Okunevičius.

Įvykis tiriamas. Situacija atidžiai stebima.

Skaitytojo nuotraukos.

„Kėdainių mugės” inf.

Panašios naujienos