Norint pagerbti mirusiuosius dažnas skuba į kapus nešinas puokštėmis, gyvomis ir dirbtinėmis gėlėmis bei žvakėmis. Aplinkosaugininkų teigimu, tvarkant bei lankant kapus reikėtų atsigręžti į aplinkai kuo palankesnius sprendimus.

Kad kas kartą nereikėtų pirkti, išmesti ir vėl pirkti kapus puošiančių detalių – rinkitės tokias, kokias panaudoti galėsite ne kartą.

„Geriau yra ant kapų pastatyti vieną didelę žvakę, nei keliolika mažų. Jei kapinėse yra likę stikliniai gaubtai, tereikia juos išplauti, įdėti naują įdėklą. Taip pat galima naudoti žibintus, į kuriuos periodiškai galėsite įstatyti naują žvakę.

Jei nuspręsite rinktis dirbtines gėles, pagalvokite, gal užtenka vienos puokštelės, nebūtina jomis apkrauti viso ploto – taip ir kapas atrodys estetiškiau, ir išvengsime aplinkos taršos, juk visa tai po švenčių dažniausiai išmetama į konteinerius, jei visa tai netinkamai išrūšiuojama – savartynuose dūlės ne vieną šimtmetį“, – teigia aplinkosaugininkai.

Sodinkite gyvus augalus

Prieš nusprendžiant, kokius augalus rinktis kapų dekoravimui, reikėtų įsivertinti, kiek laiko bus skiriama jų puoselėjimui. Norint, kad kapavietės būtų ne tik tvarios, bet ir atrodytų subtiliai bei skoningai – geriausia joms papuošti rinktis gyvus augalus, o dar geriau – daugiamečius. Tam puikiai tinka ir patys paprasčiausi viržiai, kurie gerai atlaiko šalčius, puikus pasirinkimas ir įvairiausi spygliuočiai, astrai. Visgi, puošiant kapus, svarbiausia – saikas, todėl augalus patartina derinti ir spalviškai, kad vyrautų harmonija.

Namuose pasigaminkite papuošimų

Jeigu ant artimųjų kapo norite palikti šį tą asmeniško – namuose galite lengvai pasigaminti natūralų vainiką. Vainikėliams panaudoti galite eglišakius, šermukšnių uogas, kankorėžius, kaštonus – viską, ką šiuo metu dovanoja gamta. Vainiko pagrindui būtinas karkasas, kurį nesunkiai galite pasigaminti patys, pavyzdžiui, suvydami lanksčias beržo šakeles, svarbiausia, kad jos būtų minkštos. Šakeles susukus į ratą – nepamirškite jų sutvirtinti vieline virvute. Tuomet šakeles reikėtų dėti prie paruošto karkaso – jas per jį perpinti ir viską sutvirtinti vieliniu siūlu.

Į kapines vykite grupelėmis

Dar vienas puikus būdas tvariau paminėti Vėlines – mažinti automobilių, vykstančių į kapines, skaičių. Susikooperavę su šeimos nariais ar kitais giminaičiais ir į kapines vykdami vienu automobiliu, sumažintumėte ir taršą, ir išlaidas. Tuo pačiu ir pabendrautumėte tarpusavyje.

Šventinėmis dienomis į kapines vyksta papildomi autobusai, tad galite vykti ir viešuoju transportu.

Parengta naudojant pranešimą spaudai