Į „Kėdainių mugės“ redakciją kreipėsi kėdainietė Lukrecija, kuri papasakojo istoriją, sukėlusią pagyvenusiai moteriai nerimą, ar tik į kėdainiečių namus neužsuka ilgapirščiai, prisistatantys bulvių prekiautojais?

Moteriai tokios abejonės kilo pasikalbėjus su kaimyne ir aptarus keistoką vieno apsilankiusiojo elgesį.

„Gyvenu 100-bučiame name, jis – penkiaaukštis. Nors visos mūsų namo laiptinės yra rakinamos elektroniniu užraktu, kur, atrodytų, pašaliniai negalėtų patekti, nėra savaitės, kad nesulaukčiau paskambinimo į duris ar pabarbenimo, neva siūlant įsigyti bulvių. Tokie vizitai prasidėjo dar rugsėjį. Pastebėjau, kad bulvių siūlantys įsigyti vyrai būna vis kiti. Gal kai kurie iš tikrųjų aprūpina gyventojus savo užaugintomis daržovėmis, bet man neramu tapo po vieno tokio apsilankymo. Sėdėdama namuose išgirdau, kaip kažkas nulenkė rankeną, į duris niekas nesibeldė, nebuvo ir skambučio. Kai nulėkiau prie durų ir atidariau jas, pamačiau, kad žemyn lipa vyrukas kokių 40–45 metų. Paklausus, ko jis norėjo, pasakė, kad parduoda bulves, atsakiau, kad nereikia. Kitą dieną kalbant su kaimyne, ši papasakojo, kad pas ją irgi lankėsi panašus vyras. Kai kaimynė pasakė, kad norėtų pirkti bulvių, šis atsakė, kad tuoj užneš maišiuką jai į namus. Kadangi kaimynės langai yra toje pusėje, kur yra išėjimas iš laiptinės, ji prasivėrusi langą stebėjo, kur eis tas vyrukas. O šis net nenuėjęs prie mikroautobuso (juo jis vėliau išvažiavo) kilstelėjo galvą į langus ir, pamatęs, kad jį kaimynė stebi, tik šūktelėjo, kad bulvių nebelikę.

Pasirodė keista, kaip jis nenuėjęs iki savo transporto ir neatidaręs durų, galėjo pasakyti, kad bulvių jau nebelikę? O jei jų neturėjo, kodėl tuomet siūlė įsigyti? Tas neva prekeivis ir pas kaimynę neskambino į duris, tik žemyn palankstė rankeną, lyg tikrintų, ar durys užrakintos.

Po šio pokalbio su kaimyne nutariau ir kitus kėdainiečius paraginti būti atidžius, nes ką gali žinoti, gal tie bulvių prekiautojai iš tiesų yra vagys, kurie patikrina, kas kokiu metu yra namuose, ir galbūt taikosi kažką nugvelbti“, – įspėja senjorė.

Ragina aklai nepasitikėti ir nuolat užsirakinti duris

Policijos pareigūnai teigia kartais sulaukiantys pranešimų apie įtartinus prekiautojais prisistatančių ir su didele nuolaida siūlančių gyventojams kažką įsigyti asmenų vizitus tiek daugiabučiuose, tiek individualiuose namuose ar kolektyviniuose soduose. Būna, kad atvykėliai sakosi neva esantys ukrainiečiai, kurie ieškosi darbo.

Bet kokiu atveju pareigūnai ragina aklai nepasitikėti nepažįstamais asmenimis, tiek būnant namuose, tiek ir trumpam iš jų išeinant būtina užrakinti duris, uždaryti langus. Išvykstant ilgiau, įjungti ir signalizaciją arba įspėti kaimynus, kad išvykstate. Patariama neįsileisti vidun prašalaičių, jei norite susimokėti už prekę, geriau paprašyti, kad jie palauktų laiptinėje, nereikėtų rodyti, iš kur imate pinigus, nes vos tik nukreipsite dėmesį, galite likti apvogti.

Jei vagys randa neužrakintas duris, jie gali tiesiog staiga praverti duris, kažką paimti iš prieškambario ir greitai pasišalinti, kad net nespėsite suprasti, jog kažkas buvo atėjęs. Todėl prie laukinių durų patariama nelaikyti telefonų, raktų, piniginių, rankinių ar brangių striukių.

Titulinė nuotrauka: Daugiabučių namų gyventojai neretai sulaukia pasiūlymų įsigyti bulvių. Pasitaikė atvejis, kai vienas tokių prekeivių elgėsi įtartinai, gyventojos spėja, kad tai galėjo būti vagis. (Asociatyvi nuotr.)

Panašios naujienos