Kuo arčiau LFF „Optibet Pirmos lygos” pirmenybių pirmojo rato finišas, tuo daugiau intrigos mezgasi turnyro lentelėje. 11-ajame ture vėl pasikeitė pirmenybių lyderis – šįkart juo kiek netikėtai tapo Kėdainių Nevėžis“.

„Nevėžis“ su 24 taškais tapo absoliučiu lyderiu, tačiau jau kitame ture gali netekti pranašumo, nes nuo konkurentų marjampoliečių jį skiria tik vienas taškas.

Kėdainiečiai šiandien, penktadienį, Kėdainių stadione kausis su įsibėgėjančiais „Marijampolė City“ futbolininkais. Rungtynių pradžia 17:30 val.

Kantrybė

 „Kantrus ir nuoseklus darbas“, – savo sėkmės receptą įvardino Darius Gvildys. 51-erių specialisto vadovaujamas Kėdainių „Nevėžis“ pirmą sykį po 1-ojo turo grįžo į turnyro lentelės viršūnę. Kėdainiečiai trumpai pirmavo čempionate, kai sezono atidarymo mače 4:1 sutriuškino Panevėžio „Ekraną“. Tačiau vėliau jie smuko į duobę ir nusirito į rikiuotės vidurį. Vis dėlto keturių pergalių serija D. Gvildžio auklėtinius sugrąžino į lyderių sostą. 11-ajame ture „Nevėžis“ 4:0 nepasigailėjo „Panevėžio“ B jaunųjų futbolininkų.

  „Nevėžio”treneris D. Gvildys. (FK „Nevėžis” nuotr.)

„Prieš sezoną pradėjome lipdyti naują komandą. Net, kai ateina nauji lietuviai, prireikia laiko, kad jie rastų bendrą kalbą, o pas mus atvyko būrys legionierių iš Japonijos, Sakartvelo bei kitų šalių. Natūralu, kad visas susižaidimo procesas užtruko, – pokalbyje su 1lyga.lt aiškino D. Gvildys. – Dabar matome, kad einame teisinga linkme. Kaip ir nesuklydome pernai dar A lygoje užgrūdindami jaunus vietos žaidėjus. Būtent todėl šiemet mūsų startinėje sudėtyje jau galime remtis 5 – 6 kėdainiečiais“.

Milžinas

 Savaitgalio rungtynėse su „Panevėžiu“ B pagrindiniu herojumi tapo Jevgenijus Mohilas. 194 cm ūgio augalotas puolėjas iš Ukrainos įmušė visus keturis įvarčius (24, 30, 44 ir 56 min.). Prieš tai 10-ojo turo akistatoje su Vilniaus „Žalgirio“ dubleriais 23 metų legionierius pasižymėjo tris kartus. Iš viso jo sąskaitoje susikaupė jau 9 įvarčiai. Paklaustas, kuo paaiškintų įspūdingą savo auklėtinio proveržį, D. Gvildys nusišypsojo.

J. Mohil – nuotraukoje dešinėje. (FK „Neptūnas” nuotr.)

„Kai Jevgenijus sezono pradžioje pas mus atvyko į peržiūrą turėdamas sveikatos problemų, jis atrodė ne taip, kaip dabar. Bet, matyt, su klubo vadovu Sauliumi Skibiniausku nesuklydome jame įžvelgę kažką tokio, kas vadinama puolėjo talentu. Jis pasižymi puikiu atakų užbaigimu, o taip žaidžiančio galva puolėjo seniai neteko matyti. Šiek tiek pakentėjome, pamažu įtraukinėjome jį į žaidimą ir dabar matome, kad laukti buvo tikrai verta“, – dėstė treneris.

Milimetrai

 „Nevėžis“ su 24 taškais tapo absoliučiu lyderiu, tačiau jau kitame ture gali netekti pranašumo, nes nuo konkurentų jį skiria tik milimetrai.

Kėdainiečiai šiandien, penktadienį, kausis su įsibėgėjančiais „Marijampolė City“ futbolininkais. Suvalkijos ekipa 11-ajame ture namuose net 5:0 nušlavė „Šiaulius“ B ir su 23 taškais iš 5-osios vietos šoktelėjo į antrąją. Šiauliečiai – atvirkščiai – su 22 taškais nugarmėjo iš 2-ąją į 5-ąją. Tiesa, padėtis lentelės viršūnėje tokia įtempta, kad viską aukštyn kojomis gali apversti vos viena pergalė ar nesėkmė.

Tuo įsitikino ir po dešimties turų lydere buvusi Alytaus „Dainava“. Dzūkai savaitgalį namuose nesugebėjo palaužti „Žalgirio“ dublerių, nors po pirmojo kėlinio pirmavo 2:0. Į du ukrainiečio Artiomo Baftalovskio rezultatyvius smūgius (33 ir 41 min.), svečiai atsakė Meinardo Mikulėno ir Motiejaus Burbos kirčiais. „Dainava“ su 23 taškais rikiuojasi ketvirta.

Turinys: pirmalyga.lt