Ar galima nutraukti darbo sutartį su darbuotoja, esančia vaiko priežiūros atostogose, jeigu darbo sutarties terminas pasibaigė jai jau būnant vaiko priežiūros atostogose?

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos darbo kodekso (toliau – DK) 69 straipsnio 1 dalimi, terminuota darbo sutartis pasibaigia suėjus terminui. Darbo sutartis su nėščia darbuotoja jos nėštumo laiku ir iki jos kūdikiui sukaks keturi mėnesiai gali būti nutraukta šalių susitarimu, jos iniciatyva, jos iniciatyva išbandymo metu, nesant darbo sutarties šalių valios, kai teismas ar darbdavio organas priima sprendimą, dėl kurio pasibaigia darbdavys, taip pat kai baigiasi terminuota darbo sutartis suėjus jos terminui (DK 61 str. 1 d.).

Tačiau jeigu terminuotos darbo sutarties pasibaigimo dieną darbuotojai jau yra suteiktos nėštumo ir gimdymo atostogos arba atostogos vaikui prižiūrėti, iki jos kūdikiui sukaks keturi mėnesiai, darbo sutartį galima nutraukti tik šioms atostogoms pasibaigus, t. y. darbo sutartis galėtų būti nutraukta tik tada, kai vaikui sukaks keturi mėnesiai (DK 61 str. 2 d.).

Donata Slavinskaitė,
teisininkė, advokato padėjėja, mediatorė
Mob. tel: +370 672 26 990,
J. Basanavičiaus g. 47C,
LT-57284 Kėdainiai

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.