Šiąnakt paryčiais, kai siautė gamtos stichijos, Dotnuvos seniūnijoje, Akademijos miestelyje užsiliepsnojo Dotnuvos dvarui priklausantis ūkinis pastatas. Kadangi šis statinys buvo nenaudojamas, spėjama, kad galbūt jį uždegė žaibai.

„Apie Instituto alėjoje pastebėtas liepsnas Bendruoju pagalbos telefonu pranešta apie pusę penkių ryto. Neprisistatęs asmuo informavo, kad prie dvaro atvira liepsna dega medinis tvartas. Į įvykio vietą išsiųstos ugniagesių pajėgos iš Kėdainių, Krakių ir Dotnuvos. Atvykus ugniagesiams, ūkinis pastatas buvo apimtas liepsnų, stogas buvo nudegęs. Gesinant gaisrą buvo nutiesta 100 m ilgio magistralinė linija, kuria buvo pumpuojamas vanduo iš netoliese esančio tvenkinio. Gaisravietėje darbuotasi ne vieną valandą.

Gaisro metu medinis (25×8 m) pastatas sudegė visiškai. Įvykis tiriamas“, – praneša ugniagesių atstovė Eglė Ruchajienė.

Spėja, kad kaltas žaibas

Susisiekus su Dotnuvos seniūnu Modestu Tvaravičiumi, šis sakė, kad degė seni, pagriuvę sandėliukai.

„Kadaise šis statinys priklausė Dotnuvos dvarui. Čia yra paveldo teritorija.

Dabar šis pastatas buvo bešeimininkis. Niekas juo nesinaudojo, tad, greičiausiai, elektros jame nebuvo. Neturiu duomenų, ir kad ten būtų glaudęsi kokie benamiai.

Kiek kalbėjau su netoliese gyvenančiu akademiškiu, šis sakė, kad tuo metu miestelyje labai žaibavo, tad, galbūt, vienas tų žaibų ir trenkė į apleistą pastatą. Kiek žinau žmonės nenukentėjo“, – apie Akademijoje naktį kilusį gaisrą kalbėjo Dotnuvos seniūnas.

Ar pastatą išties uždegė žaibas, o gal tai sukėlė kokia tyčinė arba neatsargi žmogaus veikla, aiškinasi ugniagesių tyrėjai.

Kėdainių mugės“ ir Kauno PGV inf.

(Viršelio nuotraukoje – Dotnuvos dvaras / Kėdainių TViC nuotr.)

Panašios naujienos