Kėdainių rajono savivaldybės taryboje visus trijų opozicijai priklausančių komiteto ir komisijų pirmininkų postus užėmusiems Darbo partijos sąraše į tarybą išrinktiems opozicionieriams gali tekti juos apleisti.

“Darbiečiams“ teks atsigręžti į kolegas iš mažumos taryboje: taip pat opozicine pasiskelbusią Pauliaus Aukštikalnio, Arūno Kacevičiaus ir Alfredo Hofmano frakciją bei du konservatorius – Liną ir Kęstą Šlamas.

Kaip jau esame rašę, savivaldybės taryboje formuojant naujos kadencijos komitetus ir komisijas, trys pirmininkų postai priklausė išskirtinai opozicijos atstovams.

Su Darbo partijos vėliava į šios kadencijos savivaldybės tarybą patekę šeši tarybos nariai, pasivadinę frakcija „Kėdainiai visų“ ir pasiskelbę opozicija, nesidairydami į kitus kolegas, paskyrė savus į pirmininkų postus: Kontrolės komiteto – Dangirą Kačinską, Etikos komisijos – Indrę Saldytę-Eigirdę, Antikorupcijos komisijos – Vytautą Grigą.

Tačiau LR Vyriausybės atstovo Kauno ir Marijampolės apskrityse savivaldybei atsiųstame rašte teigiama, jog Kontrolės komiteto pirmininkas turi būti deleguotas savivaldybės tarybos opozicijos, „<…> suprantamos kaip visuma VSĮ 3 straipsnio 17 dalies prasme“. O tai yra „savivaldybės tarybos mažumai priklausančių <…> opozicinėmis pasiskelbusių savivaldybės tarybos narių frakcijų, savivaldybės tarybos narių grupių, į jokią frakciją ar grupę nesusivienijusių savivaldybės tarybos narių visuma“.

Vadinasi, renkant Kontrolės komiteto, Antikorupcijos ir Etikos komisijų pirmininkus, dalyvauti ir siūlyti kandidatą turėjo visi prie valdančiųjų daugumos neprisijungę savivaldybės tarybos nariai.

Tačiau „darbiečių“ frakcija „Kėdainiai visų“ Kėdainių rajono savivaldybės taryboje į opozicijos postų dalybas nei kitos opozicinės frakcijos, nei konservatorių nepakvietė. Kaip vienas iš „Kėdainiai visų” prasitarė: „Kad mūsų yra daug, mes tiesiog nusprendėm viduj ir tiesiog mes nesiūlėm“.

Kėdainių rajono savivaldybė yra paprašyta pateikti dokumentus Vyriausybės atstovo įvertinimui dėl būtent šių trijų komitetų pirmininkų paskyrimo.

Paskutiniame savivaldybės tarybos posėdyje dėl tokio frakcijos „Kėdainiai visų” elgesio nepasitenkinimą išsakė ir konservatoriai, ir valdantieji.

„Tikrai labai negražu, kai viena Darbo partijos frakcija sprendžia ir siūlo visus kandidatus“, – pastebėjo didžiausią darbo savivaldybės taryboje patirtį turintis liberalas Saulius Grinkevičius.

Pasak buvusio mero S. Grinkevičiaus, bent vienai komisijai ar komitetui vadovauti turėjo būti pasiūlyta kitos frakcijos iš mažumos atstovui.

Panašios naujienos