Šią savaitę Vilainių seniūnijos Apytalaukio kapinėse verda darbai – perdažoma tvora, bus atnaujintas ir medinis kryžius. Darbus atlieka seniūnijos darbuotojai ir už pašalpas atidirbantys gyventojai.

Kaip pasakojo Vilainių seniūnas Antanas Bružas, šių kapinių tvora buvo dažyta prieš 5, o gal ir daugiau metų. Kadangi tvora yra metalinė, ji per tą laikotarpį jau aprūdijo, tad nuspręsta ją atnaujinti.

„Kapinėse darbų visada atsiranda. Kai apsišienavome, tai visas pajėgas sutelkėme Apytalaukio kapinėse. Naujas kapines ir dalį senųjų kapinių juosianti metalinė tvora pirmiausia buvo nuvalyta, apdorota rūdžių rišikliu, o tada ėmėmės dažyti. Dirba kokie 7–8 žmonės. Jei dirbtų 1 ar 2, tai darbai užtruktų apie mėnesį, o dabar per savaitę, manau, ir susitvarkysime.

Ankstesniais metais buvome nupirkę dažų elektros stulpams dažyti, kadangi jų liko, nenorėjome kad jie nueitų perniek, tai nutarėme dažyti kapinių tvorą. Tiesa, dažų teko pirkti papildomai, nes tvoros yra tikrai nemažai. Tuo pačiu dar nudažysime tvorelę, esančią aplink Marijos skulptūrą ir atnaujinsime naujose kapinėse stovintį medinį kryžių. Jį, ko gero, teks dažyti du kartus, nes medis labai įgeria dažus. Nors tas kryžius jau senas, nekyla ranka jo nugriauti. Kol stovi, tegul stovi.

Dalis senųjų kapinių tvoros yra medinė, ji jau prastos būklės, tad jos nedažysime, neapsimoka. Ją reikėtų keisti, bet tai yra paveldo objektas, sprendimą turi priimti specialistai, mes savavališkai negalime nieko daryti.

Jei žiūrėtume seniūnijos mastu, Apytalaukio kapinių tvora atrodė prasčiau nei Šventybrasčio ar Aristavos kapinių tvora, todėl pirmiausia čia ir vykdome dažymo darbus. Tiesa, Aristavos tvora buvo dažyta tais pačiais metais, kaip ir Apytalaukio, tad ją irgi jau reikės atnaujinti“, – kalbėjo Vilainių seniūnas Antanas Bružas.