Policijos departamentas pranešė apie Kėdainiuose įvykdytą stambią vagystę. Iš buto pagrobti grynieji pinigai ir juvelyriniai dirbiniai.

Kauno apskr. Vyriausiojo policijos komisariato duomenimis, lapkričio 9 d. apie 21 val. 22 min. į pareigūnus kreipėsi moteris (gim. 1980 m.), kuri pareiškė, kad laikotarpiu nuo lapkričio 2 d. iki lapkričio 9 d. 21 val. Kėdainiuose, J. Basanavičiaus g., iš buto, išlaužus durų spyną, buvo pavogti įvairūs juvelyriniai dirbiniai ir 10 700 eurų. Bendras nuostolis – 13 700 eurų.

Dėl šios vagystės pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR Baudžiamojo kodekso 178 str. 3 d. Policijos pareigūnai tiria įvykio aplinkybes, ieško galimų įtariamųjų. Jei bus nustatyti į butą įsibrovę ir jį apvogę asmenys, jiems gresia bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki šešerių metų.

Kaip apsaugoti turtą?

Kaip pastebi ir policijos pareigūnai, ir draudikai, į gyvenamąsias patalpas įsibrovę asmenys dažniausiai vagia įvairius papuošalus, grynuosius pinigus ar kitus smulkius, bet vertingus daiktus, nes su jais lengva pasišalinti. Nešant stambius daiktus galima patraukti aplinkinių asmenų dėmesį, o pinigai ar papuošalai telpa į kišenes, tad ilgapirščiai būtent tai ir vagia.

„Būna atvejų, kuomet vagišiai apsilanko, kai savininkai būna išvykę iš namų ilgesniam laikui, tad, jei planuojate kokią kelionę, nepasakokite apie tai visiems pažįstamiems, nesigirkite socialiniuose tinkluose, nes vagys stebi tokią informaciją ir ja pasinaudoja.

Išvykstant iš namų ilgesniam laikui, patariama atidžiai patikrinti, ar visi langai uždaryti, ar durys užrakintos, ar įjungta signalizacija. Matomose vietose nepalikite vertingesnių daiktų, juos reikėtų įdėti į seifą arba gerai paslėpti, o geriausia nunešti pasaugoti į banko saugyklą. Nepatariama namuose laikyti daug grynųjų pinigų. Savo turimą turtą pravartu apdrausti.

Apsaugoti turtą gali padėti ir kaimynai. Jei žmonės pastebi kokius įtartinus asmenis, vaikštančius po laiptinę ar greta namo, visada gali apie tai pranešti policijai. Jei asmenys yra atvykę automobiliu, pravartu užsirašyti jo valstybinį numerį, prašoma įsidėmėti ir į kurią pusę nuvažiavo, keliese buvo. Šios detalės gali padėti tiriant vagystes“, – teigia policijos pareigūnai.

,,Kėdainių mugės“ ir Kauno apskr. VPK inf.

Asociatyvi nuotr.