Kėdainių savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis ir bendrojo skyriaus vedėjas Egidijus Grigaitis susitiko su Kauno apygardos probacijos tarnybos Savivaldybių probacijos skyriaus viršininke Aiste Pušinaityte ir savivaldybių probacijos skyriaus Kėdainiuose vyresniąja inspektore Rima Adomavičiene.

Apie probacijos tarnybos aktualijas diskutavo R. Adomavičienė, E. Grigaitis, A. Pušinaitytė.

Apie probacijos tarnybos aktualijas diskutavo R. Adomavičienė, E. Grigaitis, A. Pušinaitytė.

Aistė Pušinaitytė savivaldybės atstovams pristatė probacijos tarnybos veiklą, akcentavo veiklos aktualijas bei problematiką. Susitikimo metu buvo aptartas galimas institucijų bendradarbiavimas siekiant visuomenės saugumo bei derintas viešųjų darbų bausmės atlikimo sutarties savivaldybėje pasirašymas.

„Kėdainių rajono probacijos pareigūnai, kurių turime keturis, dirba maždaug su 170 priežiūroje esančių asmenų. Daugiausia prižiūrimųjų yra nuteisti laisvės apribojimo bausme, kitiems bausmės vykdymas atidėtas, o treti grįžę iš įkalinimo vietų. Mūsų pareigūnai daug dirba su įvairiomis programomis, kurios skatina žmogaus elgesio keitimąsi. Kiekvienam prižiūrimajam yra sudaromi individualūs planai, kurie padeda įtraukti į darbinę veiklą bei integruotis į visuomenę. Susiduriame su įvairiais atvejais – vieni nuteistieji būna labai nemotyvuoti ir nieko nenori, tik pašalpų, kiti – nuoširdžiai gailisi ir bando išpirkti klaidas. Statistika rodo, kad mūsų priežiūroje daugiausia asmenų nuo 25 iki 40 metų ir tik 10 procentų tarp prižiūrimųjų sudaro moterys.

Deja dar pasigendame pozityvesnio požiūrio į nuteistuosius, tad darome viską, kad mūsų priežiūroje esantys asmenys sulauktų antrojo šanso“, – sakė A. Pušinaitytė.

pasak O. Kačiulio, savivaldybės komanda ieškos galimybių, kaip padėti probacijos tarnybos pareigūnams geriau atlikti savo pareigas.

Pasak O. Kačiulio, savivaldybės komanda ieškos galimybių, kaip padėti probacijos tarnybos pareigūnams geriau atlikti savo pareigas.

Savivaldybės administracijos direktorius O. Kačiulis teigė,kad susitikimas buvo labai informatyvus: „Aptarėme aktualius klausimus. Mūsų buvo prašoma rasti galimybių probacijos tarnybos priežiūroje esantiems asmenims užimtumo. Matome, kas sprendimas būtų – jų įdarbinimas per viešųjų darbų programas seniūnijose. Suprantu, kad teistų žmonių gyvenimas yra problematiškas. Jiems integruotis į visavertį gyvenimą nėra lengva. Tad negalime nusisukti nuo žmogaus, jei jis gyvenime padarė klaidą. Manau, kad visa savivaldybės komanda ieškos galimybių, kaip padėti probacijos tarnybos pareigūnams geriau atlikti savo pareigas.“

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.