Gavus informaciją dėl galimai blogėjančios tilto per Nevėžį būklės, atlikta papildoma jo apžiūra, pranešė Lietuvos automobilių kelių direkcija.

Dėl apžiūros metu nustatytų pažeidimų (bloga kraštinių sijų būklė) priimtas sprendimas siaurinti važiuojamąją dalį ir apriboti krovininio transporto eismą.

„Sunkiasvoris transportas nuo kitos savaitės pradžios bus kreipiamas alternatyvia apylanka pagal suderintą eismo reguliavimo schemą. Taip pat Kėdainių mieste dalinai apribotas tranzitinio ir krovininio transporto eismas. Vairuotojų prašome vadovautis informacinių ženklų nuorodomis.

Dėl tilto būklės klausimus ir abejones iškėlė patys kėdainiečiai.

Lietuvos automobilių kelių direkcija buvo gavusi Kėdainių rajono savivaldybės administracijos prašymą dėl laikinų šviesoforų įrengimo Tilto–Šėtos–Kauno  gatvių sankryžoje. Šviesoforus savivaldybė ketina įrengti savivaldybės biudžeto lėšomis. Šiuo metu leidimas įrengti šviesoforus jau suteiktas“, – teigė Lietuvos automobilių kelių direkcijos Tarptautinių ryšių ir komunikacijos skyriaus vyriausiasis komunikacijos vadybininkas Saulius Jansonas.

Dėl tilto būklės klausimus ir abejones iškėlė patys kėdainiečiai. Laivo „Vytinė“ kapitonas Darius Petkevičius paviešino nuotraukas, kuriose matyti skilinėjančios tilto konstrukcijos.

Dėl prastos tilto būklės ir galimo pavojaus žmonių saugumui rajono savivaldybė į direkciją kreipėsi dar pernai vasarą. Raštai direkcijai siųsti ir vėliau, tarp jų – ir prašymas įrengti laikinus šviesoforus. Tačiau direkcija pastarąjį prašymą svarstė kelis mėnesius – tol, kol nebuvo paviešintos tilto nuotraukos.

Direkcija taip pat dar vasarą pranešė, kad tranzitinių transporto priemonių srautas ar besiformuojančios spūstys nėra laikomos grėsme saugiam eismui ir nėra teisinio pagrindo drausti tranzitinių transporto priemonių judėjimo patvirtinta apylanka, taip pat nėra pagrindo keisti esamo transporto priemonių reguliavimo.

Titulinė nuotrauka: Dėl nustatytų tilto pažeidimų priimtas sprendimas siaurinti važiuojamąją dalį ir apriboti krovininio transporto eismą. (R. Valionio nuotraukos)