Kaip ir ankstesniais metais, taip ir 2024 metais Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai vykdys apleistų ir neprižiūrimų sklypų patikrinimus. Neprižiūrimų ir apleistų sklypų savininkams bus taikomos administracinio pobūdžio priemonės ir jie bus įpareigoti susitvarkyti jiems priklausančias teritorijas.                 

Žemės sklypas yra apleistas, kai yra vienas iš šių požymių: sklype formuojamas sąvartynas, sklype laikomos (išskyrus tam tikras vietas) statybinės ir  (ar) teršiančios aplinką medžiagos ir daiktai, kaupiamos šiukšlės, padrikai išpiltas statybinis laužas, sklypas apaugęs krūmais, sumedėjusiais augalais (išskyrus želdinius), avarinės būklės medžiais, nešienaujamas ir pan.

                      Viešosios tvarkos skyriaus specialistai kiekvienais metais fiksuoja po keliasdešimt apleistų sklypų. Dalis savininkų po įspėjimo susitvarko, tačiau dalis jų lieka ir toliau apleisti, kadangi savininkai yra išvykę gyventi į užsienį, mirę arba vyresnio amžiaus, nebepajėgiantys prižiūrėti savo turto. Gyventojai taip pat suteikia naudingos informacijos, pranešdami apie neprižiūrimus sklypus.

                     Apleistų sklypų savininkai turėtų žinoti, kad apleistas sklypas ne tik darko estetinį vaizdą, bet ir gali užtraukti administracinę atsakomybę bei padidintą žemės mokestį.

Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekse nustatyta, kad už tokį nusižengimą gali būti paskirta bauda iki 600 eurų, o už invazinių augalų platinimą (pvz., Sosnovskio barščių) – ir iki 1500 eurų bauda.

                      Kviečiame kėdainiečius bendradarbiauti, pastebėjus neprižiūrimą, apleistą sklypą – informuoti Viešosios tvarkos skyrių. Galite rašyti el. paštu viesojitvarka@kedainiai.lt ar skambinti telefonu +370 671 42716 arba +370 603 70988.

Šaltinis ir nuotr.: Kėdainių r. savivaldybė