Prabėgus nepilniems metams Dotnuvos seniūnijos gyventojai balandžio 10-ąją vėl dalyvaus apklausoje dėl seniūnijos perkėlimo iš Dotnuvos į Akademiją. Iniciatyvinė gyventojų grupė dar kartą kreipėsi į Kėdainių rajono savivaldybės administraciją prašydama leisti surengti apklausą dėl seniūnijos buveinės perkėlimo.

Pasak rajono savivaldybės Bendrojo skyriaus vedėjo Egidijaus Grigaičio, apklausos dėl seniūnijos perkėlimo į kitą vietą rezultatai yra tik patariamojo pobūdžio – sprendimą priims rajono Taryba.  

Pasak rajono savivaldybės Bendrojo skyriaus vedėjo Egidijaus Grigaičio, apklausos dėl seniūnijos perkėlimo į kitą vietą rezultatai yra tik patariamojo pobūdžio – sprendimą priims rajono Taryba.

Pateikė prašymą
Rajono savivaldybės Bendrojo skyriaus vedėjo Egidijaus Grigaičio teigimu, apklausos paskelbimo iniciatyvos teisė priklauso savivaldybės gyventojams, savivaldybės Tarybai, merui, seniūnui.
„Apklausos paskelbimo iniciatyvos teisę gyventojai gali įgyvendinti tiesiogiai. Šiam tikslui gali būti sudaryta iniciatyvinė grupė iš dešimties gyventojų, turinčių teisę rinkti savivaldybės tarybą. Grupės atstovas savivaldybės administracijos direktoriui pateikė prašymą įregistruoti iniciatyvinę grupę, kuri buvo įregistruota, taip pat išduoti gyventojų parašų dėl reikalavimo paskelbti apklausą rinkimo lapai. Buvo nustatytas dviejų mėnesių laikotarpis surinkti parašus dėl reikalavimo paskelbti apklausą. Daugiau kaip trys šimtai Dotnuvos seniūnijos gyventojų išreiškė pageidavimą, kad tokia apklausa būtų organizuojama“, – sakė E. Grigaitis.

Vyks septyniose vietose
Rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius 2016 m. kovo 18 d. potvarkiu Nr. MP1-12 „Dėl gyventojų apklausos organizavimo“ paskelbė Dotnuvos seniūnijos gyventojų apklausą, kuri vyks balandžio 10 dieną septyniose apklausos vietose.
„Tačiau reikia atkreipti dėmesį į tai, kad apklausos rezultatai yra tik patariamojo pobūdžio. Jeigu apklausa bus laikoma įvykusia, sprendimai bus priimami rajono savivaldybės Tarybos posėdyje“, – sakė E. Grigaitis.

Išreiškia savo nuomonę
Dalyvavimas apklausoje, kuri yra tiesioginė, yra laisvas (savanoriškas) ir grindžiamas visuotine, lygia teise tiesiogiai pareikšti nuomonę.
„Apklausoje asmeniškai gali dalyvauti Dotnuvos seniūnijos gyventojai, turintys teisę rinkti savivaldybės tarybą. Atvykęs į apklausos vietą žmogus pateikia asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, gauna apklausos dalyvio lapą, kuriame pasirinktinai ,,taip“ arba ,,ne“ atsako į anketos klausimą“, – sakė E. Grigaitis.
Komisija, pasibaigus apklausai, suskaičiuoja balsus „taip“ ir „ne“ ir surašo protokolą, kurį pasirašo apklausos komisijos nariai.

Paskelbia rezultatus
Apklausa laikoma įvykusi, jeigu pateiktu klausimu savo nuomonę pareiškė ne mažiau kaip 15 procentų apklausos teritorijos gyventojų, turinčių teisę dalyvauti renkant savivaldybės tarybą. Tuo pačiu klausimu vėl reikšti iniciatyvą dėl apklausos paskelbimo leidžiama ne anksčiau kaip po 1 metų.
,,Savivaldybės taryba privalo svarstyti apklausai pateiktą klausimą, jeigu savo nuomonę pareiškė ne mažiau kaip 15 procentų apklausos teritorijos gyventojų“, – teigė E. Grigaitis.
Apklausos rezultatus ne vėliau kaip per penkias darbo dienas po apklausos pabaigos apklausos komisija pateikia savivaldybės administracijos direktoriui ir paskelbia per vietines visuomenės informavimo priemones, savivaldybės interneto svetainėje ir seniūnijų, kurių teritorijose įvyko apklausa, skelbimų lentose.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.