Sekmadienį Kėdainių miesto seniūnijos gyventojai galėjo išreikšti savo nuomonę dėl daugiabučių namų aplinkos tvarkymo. Tačiau Kėdainių arenoje organizuota gyventojų apklausa neįvyko, nes nesusirinko kvorumas. Pareikšti savo pozicijos atvyko tik 728 gyventojai vietoje reikalingų 3 227.

Apklausa surengta siekiant išsiaiškinti gyventojų nuomonę dėl to, kas turi tvarkyti savivaldybės priskirtą valstybinę žemę aplink daugiabučius namus: savivaldybė ar patys gyventojai? Savo nuomonę kėdainiečiai būtų galėję pareikšti  atviru balsavimu – pakeldami rankas. Toks apklausos būdas – gyventojų nuomonės pareiškimas sueigoje balsuojant atviru balsavimu – buvo parinktas pagal Daugiabučių namų bendrijų iniciatyvinės grupės prašymą.

Iniciatyvinė grupė siekia pakeisti Kėdainių miesto ir kitų gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros taisyklių, patvirtintų rajono savivaldybės tarybos 2016 m. balandžio 29 dienos sprendimu, 10 punktą. Šiuo punktu nustatyta, kad priskirtą valstybinę žemę aplink daugiabučius (ne daugiau kaip 20 metrų atstumu nuo namo išorinių atitvarų) prižiūri patys gyventojai. Tuo tarpu Iniciatyvinė grupė norėtų, kad aplinka ir toliau rūpintųsi savivaldybė, nepaisant to, jog sutaupytas lėšas savivaldybė galėtų skirti daugiabučių kiemų, šaligatvių tvarkymui.

Dar praėjusiais metais, vasaros pabaigoje buvo atlikta rajono gyventojų apklausa, kurioje 54,3 proc. gyventojų pasisakė, kad aplinką prie daugiabučių turi tvarkyti patys gyventojai. 41,4 proc. apklaustųjų manė, kad tai savivaldybės reikalas.

Šios apklausos rezultatai netenkino Daugiabučių namų bendrijų iniciatyvinės grupės, nes savo nuomonę išreiškė ne tik miesto, bet ir kaimo gyventojai. Pastarųjų nuomone Iniciatyvinė grupė nepasikliovė – esą didžioji dalis kaimo žmonių gyvena privačiuose namuose ir jiems atrodo savaime suprantama, kad aplinka reikia rūpintis patiems. Tad šį sekmadienį Kėdainių arenoje organizuota miesto, kur yra daugiausia daugiabučių namų, gyventojų apklausa.

Kovo 16 dienos Registrų centro duomenimis, Kėdainių miesto seniūnijoje gyveno 21 515 žmonių, turinčių teisę balsuoti tokioje apklausoje. Pasak gyventojų apklausos komisijos pirmininko, rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Antano Pavolio, tam, kad apklausa būtų laikoma įvykusia, reikia, kad susirinktų kvorumas – 15 proc. balsavimo teisę turinčių miesto seniūnijos gyventojų, tai yra, 3 227.

Apklausos organizavimui savivaldybė sutelkė daugiau kaip septynias dešimtis savo darbuotojų, talkino ir Kėdainių arenos savanoriai. Atvykstančius kėdainiečius registravo net 31 darbuotojas, tad registracija vyko operatyviai. Kiekvienam atėjusiajam buvo įteikiamos dvi kortelės – geltona ir raudona – skirtos balsavimui. Dirbo apsaugos tarnyba, budėjo medikai, policijos pareigūnai. Arenoje buvo parengta tiek vietų, kiek reikia kvorumui, tačiau didžioji dalis kėdžių liko tuščios. Užimtos buvo tik 728 vietos.

Apklausos komisija, suskaičiavusi užsiregistravusius žmones, priėmė išvadą apklausą laikyti neįvykusia. Tai patvirtino ir šios komisijos narys, Iniciatyvinės grupės pirmininkas Viktoras Gruzdevas. Remiantis įstatymais, tokią apklausą galima pakartoti po metų.

Panašios naujienos