Toks renginys, į kurį suplūdo ne tik Kėdainių jaunimas, bet ir studentai iš Kauno, vyko Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje. Susitikti su kraštiečiais atvyko svečiai iš Vilniaus universiteto, kurie rimtai ir nerimtai pasakojo bei supažindino klausytojus ne tik su švedų, bet ir kitų Skandinavijos šalių kultūra bei gyvenimo būdu.
„Labai džiaugiamės ir didžiuojamės, kad mūsų draugijos sėjamas švediškos kultūros daigas sėkmingai dygsta Kėdainiuose“, – šypsojosi Kėdainių lietuvių ir švedų draugijos, organizavusios šį susitikimą, vadovė Rūta Švedienė.
Nors už lango siautė stiprus vėjas, tai nesutrukdė gausiai rinktis žmonėms. „Šį renginį organizavome kartu su Kėdainių kalbų mokykla. Antrajame bibliotekos aukšte yra eksponuojama jaunesniųjų mokyklos mokinių piešinių paroda – vaikai piešė remdamiesi švedų autorių kūryba. Jaunuoliams norime akcentuoti, kad žmogus, mokėdamas užsienio kalbą, praturtina savo pasaulį ir gali būti reikalingas bei naudingas Lietuvai“, – pasakojo R. Švedienė.
Todėl apie tai pakalbėti plačiau ir pasidalinti savo įžvalgomis atvykę Vilniaus universiteto studentai šmaikščiai ir įdomiai pasakojo apie savo patirtį studijuojant. „Skandinavistika nėra tik vienos kalbos mokymasis. Mes studijuojame išties daug įvairių dalykų, pavyzdžiui, mokomės gotų kalbą. Bestudijuodamos sužinojome, kad vikingai iš tiesų niekada neturėjo šalmų su ragais. Be to, studijuodamos skaitome daug skandinavų literatūros bei mokomės dainų, kurių tikriausiai jau žinome daugiau nei lietuvių“, – sakė Skandinavistikos centre jau trečius metus studijuojanti studentė Aurelija.
Į Kėdainius atvyko ne tik studentės, bet ir šio centro įkūrėja doc. dr. Erika Sausverde bei vienas centro dėstytojų Jim Degrenius, kurie taip pat rimtai ir nelabai klausytojus supažindino su Skandinavijos šalių gyvenimo būdu, kultūra, tradicijomis.
Renginį rėmė Kėdainių rajono savivaldybė pagal projektą „Švedų kultūros dienos „Kėdainiai myli Lietuvą“.