Nuo antradienio Lietuvoje pradeda pradeda veikti anoniminė skambučių linija, skirta pranešti apie narkotikų platintojus. Kaip nurodo Vidaus reikalų ministerija (VRM), skambinti telefonu 8 700 60 777 bus galima darbo dienomis, nuo 7 val. ryto iki 20 val. vakaro.

Kaip anksčiau skelbė policijos komisaras Renatas Požėla, šia telefono linija bus galima anonimiškai pranešti apie visas su narkotikais susijusias problemas. Pasak jo, tai bus dar viena priemonė kovojant su narkotikų vartojimu ir plitimu ne tik naktinio gyvenimo vietose, bet ir mokyklose.

Lietuvoje pastaruoju metu stebimas nepilnamečių narkotikų vartojimo didėjimas. Pernai vien pirmąjį pusmetį iš viso registruoti 75 nepilnamečiai, įtariami padarę nusikalstamas veikas, susijusias su disponavimu narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis ir jų kontrabanda, o 2022 m. tuo pačiu laikotarpiu – 66 nepilnamečiai.

Praėjusiais metais taip pat didėjo ir administracinių nusižengimų skaičius, kuriuos dėl narkotinių ar psichotropinių medžiagų vartojimo padaro nepilnamečiai iki 16 m., negalintys būti traukiami administracinėn atsakomybėn dėl savo amžiaus. 2022 m. per visus metus tokių nepilnamečių buvo nustatyta 94, o per pirmus 9 praėjusių metų mėnesius – 121.

ELTA