Praėjusį ketvirtadienį, po dvejų metų pertraukos, Kėdainių miesto rotušėje vyko Kėdainių rajono savivaldybės konkurso ,,Gražiausiai tvarkoma aplinka“ nugalėtojų apdovanojimai. Pastebėti ir įvertinti tie, kurie kuria grožį ne tik sau, bet ir mums visiems, puoselėdami savo aplinką suteikia džiaugsmo šalia gyvenantiems ar praeiviams.

Daugiau dėmesio skyrė aplinkai

Pasak komisijos pirmininko, Kėdainių rajono savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotojo Gintauto Muzniko, komisijai teko sudėtinga užduotis – atrinkti geriausius iš geriausiųjų. Praėję pandemijos metai parodė, kad žmonės neleido laiko veltui – daugiau dėmesio skyrė savo aplinkai, ieškojo idėjų, tvarkėsi, gražinosi aplinką.

„Apvažiavę visas seniūnijas, Kėdainių miesto gatves, pamatėme daug naujų elementų, daug naujai atsiradusių gražių sodybų ir sutvarkytų aplinkų bei įstaigų kiemų. Mus tai tikrai džiugina, nes kiekviena naujai sutvarkyta aplinka puošia mūsų kraštą, taip pat skatina neatsilikti kaimynus ir kitus gatvės gyventojus, verčia lygiuotis į gerus pavyzdžius“, – teigė pirmininkas.

Šiais metais darbo grupė, rinkdama konkurso laureatus, kai kuriose kategorijose pasiūlė apdovanoti ne tik laureatą, bet ir tuos, kuriems pritrūko labai nedaug iki laureato vardo.

Gražiausios kaimiškųjų seniūnijų aplinkos

Nominacija „Už gražiausią biudžetinės įstaigos aplinką“ – Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijai.

„Už gražiausią įmonės, įstaigos, organizacijos aplinką“ – Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centrui Akademijoje.

„Už gražiausią daugiabučio namo aplinką“ – Vilainių seniūnijoje, Lančiūnavos kaime esančio Liepų al. 15 namo aplinka.

„Už gražiausią individualaus gyvenamojo namo aplinką kaimiškojoje seniūnijoje“ – Ričardui Reikertui, Vilainių seniūnijos Repengių kaimo gyventojui.

Gražiausios Kėdainių miesto seniūnijos aplinkos

Padėka „Už gražiausią individualaus gyvenamojo namo aplinką“ įteikta Irenai ir Juozui Rupšiams, Paparčių g. 17 namo gyventojams.

„Už gražiausią biudžetinės įstaigos aplinką“ – lopšeliui-darželiui „Pasaka“.

„Už gražiausią įmonės, įstaigos, organizacijos aplinką“ – Kėdainių bendruomenės socialiniam centrui.

„Už gražiausią daugiabučio namo aplinką“ – Rasos g. 6 daugiabučio bendrijai.

Gražiai tvarkomos kaimiškųjų seniūnijų aplinkos

Dotnuvos slaugos namai („Už gražiai tvarkomą biudžetinės įstaigos aplinką“).

Labūnavos pagrindinė mokykla („Už gražiai tvarkomą biudžetinės įstaigos aplinką“).

Langakių bendruomenės centras Pernaravos seniūnijoje („Už gražiai tvarkomą įmonės, įstaigos, organizacijos aplinką“).

„Už gražiai tvarkomą individualaus gyvenamojo namo aplinką“ apdovanoti Roma ir Jonas Bingeliai, Gudžiūnų seniūnijos, Miegėnų kaimo gyventojai, Vykinta ir Saulius Šiaudyčiai, Pelėdnagių seniūnijos Paobelio kaimo gyventojai, Asta ir Mindaugas Dambrauskai, Šėtos seniūnijos Pašėtės kaimo gyventojai.

Savo koncertine programa susirinkusiuosius džiugino Kėdainių muzikos mokyklos jaunųjų atlikėjų pasirodymas.

Aplinkai skiria dėmesio ir laiko

Pakalbinti, kaip sekasi tvarkyti, puoselėti savo namų, įstaigų aplinką, konkurso laureatai pasakojo, kodėl jiems tai svarbu, ką jiems patiems reiškia graži aplinka, kiek tam skiria laiko bei dėmesio.

Kėdainių lopšelio-darželio „Pasaka“ direktorė Regina Bičkienė: „Aplinkos tvarkymui skiriame labai daug dėmesio ir tai yra labai svarbu. Esame ugdymo įstaiga, o aplinka – vienas iš pedagogo pagalbininkų, taip pat ugdančių vaikus. Neinvestuoti į aplinką ugdymo įstaigoje būtų neįmanoma. Padeda ir vaikai, prisideda vaikų tėveliai, tuo labiau, kad tai yra pradėto kelio tęsinys. Įstaiga šiemet mini 50-metį, visus tuos metus buvo skiriamas labai didelis dėmesys įstaigos aplinkai, jai gražinti.“

Kėdainių bendruomenės socialinio centro direktorė Rūta Kaupienė: „Skiriame dėmesio todėl, kad mes gyvename praktiškai miško apsuptyje, mūsų įstaigą supa šimtamečiai medžiai, rudenį aplinkui būna daug lapų, gėlynus reikia nuolat prižiūrėti. Bet mes, visas mūsų moteriškas kolektyvas, labai mylime gėles. Labai džiaugiamės savo aplinka, pati gamta diktuoja mums sąlygas, kaip tvarkytis. Žinoma, kad reikalauja ir dėmesio. Nėra nė vieno žmogaus įstaigoje, kuris neprisidėtų prie aplinkos tvarkymo.“

Lančiūnavos kaimo, Liepų al. 15 daugiabučio namo administratorė Viktorija Balčienė ir grožį kurianti Liuda Smolskienė: „Pradžia buvo sunki, jau dvylika metų tvarkomės, mūsų namas yra trijų aukštų daugiabutis. Jaunimas padeda nupjauti žolę, mano vyras labai prisideda, padeda palaistyti arba vienas laisto. Sutvarkėme aplinką prie tvenkinio, įrengėme gėlynus. Yra gerų žmonių, kurie nuperka gėlių. O šiaip tvarkomės iš savo lėšų.“

Irena ir Juozas Rupšiai, Paparčių g. 17 namo gyventojai: „Mūsų aplinkoje daugiausia rožynų. Įkvėpta buvau, kai gyvenau Anglijoje – man gražu prie pilių pasodinti rožynai. Idėja, kaip sutvarkyti aplinką, kilo iš poreikio, nes mūsų namas tarsi „vienkiemyje“ – iš abiejų pusių niekas negyvena. Iš vienos pusės apsodinom tujomis, nuo kelio pusės sodinome pušis, kad grynintų orą. Paskui atsirado grožio zona, vėliau – sodo zona, dar vėliau, kad būtų patogiau anūkams triratukais važinėti, dalį sklypo išklojome trinkelėmis. Ir daržui liko vietos.“

Rolano Valionio nuotraukos

Panašios naujienos