D. Mickevičienė visus, norinčius išmokti teisingos mitybos pagrindų, kreiptis į dietologus arba Visuomenės sveikatos biuro specialistus.

D. Mickevičienė visus, norinčius išmokti teisingos mitybos pagrindų, kreiptis į dietologus arba Visuomenės sveikatos biuro specialistus.

Su kiekvienais metais vis didesnė dalis Lietuvos vaikų yra per didelio svorio. Ši problema aktuali ir Kėdainių rajono berniukams, o rajono mergaitės didesniu antsvorio paplitimu dar nepasižymėjo. Tiesa, dalies mokinių kūno svoris yra per mažas, todėl būna, kad mokiniai mokykloje net nualpsta.

„Paauglystėje vaiko kūnas aktyviai keičiasi: keičiasi išorė, staigiai didėja svoris ir ūgis. Būtent šiame amžiuje formuojasi kūno proporcijos, pasireiškiančios per mažu arba per dideliu svoriu. Dažniausiai paaugliai skundžiasi antsvoriu – dažniausiai dėl per mažo fizinio aktyvumo, nesveikos mitybos. Antsvoris paauglystėje neigiamai veikia hormoninę sistemą ir sukuria papildomą krūvį virškinimo sistemai bei širdžiai. Vėliau žmogui gali grėsti ir rimtesnės ligos – gresiančios širdies ligų, diabeto, insulto ar net ankstyva mirtis“, – teigė Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės stebėsenos specialistė Daiva Mickevičienė.

Pasak specialistės, pagal vaikų sveikatos pažymas buvo pastebėta, kad su sumažėjusiu kūno masės indeksu Kėdainių rajone dažniausiai skundžiasi septintos klasės mokiniai. „Mitybos problemų, kai vaikų kūno svoris yra per mažas, būna ir tarp mergaičių, ir tarp berniukų. Tą lydi įvairūs sveikatos sutrikimai. Būna atvejų, kad mokyklose vaikai net nualpsta“, – teigė specialistė.

diab1D. Mickevičienės teigimu, tiek per mažas, tiek per didelis kūno svoris yra problema, į kurią tėveliai turėtų kreipti reikiamą dėmesį. Ypač į sveiką, subalansuotą mitybą, o jei yra antsvorio problema, vaiką reiktų skatinti būti fiziškai aktyviu.

„Vaikai nepakankamai vartoja vaisų ir daržovių. Kasdien juos valgančių vaikų yra tik kas ketvirtas“, – pažymėjo specialistė. Ji teigė, kad nereikia vaiko skatinti valgyti per daug – daug svarbiau juos išmokyti maitintis teisingai, saikingai, sveikai. Kaip tą padaryti, gali patarti dietologai, taip pat galima kreiptis ir į Visuomenės sveikatos biuro specialistus.

2014 metais atlikto tyrimo metu nustatyta, kad paauglių nutukimas yra auganti problema. Visos šalies mastu 2002-2014 m. laikotarpiu antsvorį turinčių paauglių dalis padidėjo apie 2,5 karto: tarp berniukų nuo 6,7 proc. iki 15,4 proc., tarp mergaičių nuo 3,7 proc. iki 8,5 proc. Mūsų šalies vaikams būdinga, kad mergaitėms antsvoris nustatomas rečiau nei berniukams.

2014 m. Kėdainių rajono mokyklose antsvoriu pasižyminčių berniukų dalis buvo beveik 20 proc. ir tik 1,5 proc. mergaičių. Iš viso – beveik 12 proc. visų Kėdainių rajone besimokančių mokinių skaičiaus.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.